Polscy juniorzy, Weronika Ewald i Tomasz Berkieta w ćwierćfinale Australian Open

Na kortach w Melbourne Tomasz Berkieta może liczyć na wsparcie i fachowe uwagi od Mariusza Fyrstenberga i Łukasza Kubota.

Na kortach w Melbourne podczas Australian Open 2023 trwa świetna seria dwójki polskich juniorów: Weronika Ewald (GAT Gdańsk) i Tomasz Berkieta (Legia Warszawa) awansowali do ćwierćfinału.

W środę nad ranem polskiego czasu gry Weronika Ewald, zawodniczka PZT Team wygrała w trzeciej rundzie z Japonką Eną Koike (nr 11.) 6:2, 1:6, 7:5.

Weronika Ewald bardzo dobrze czuje się i gra w Australii.
Weronika Ewald bardzo dobrze czuje się i gra w Australii.

O miejsce w 1/4 finału walczył również Tomasz Berkieta (Legia Warszawa) i pokonał Rusłana Tiukajewa 7:6 (3), 6:4. Tenisista PZT Team wystąpił też w II rundzie gry podwójnej, w parze z Austriakiem Joelem Schwaerzlerem. Zmierzyli się z Ukraińcem Wołodymirem Jakubenko i Estończykiem Oliverem Ojakaarem, a stawką było również miejsce w ćwierćfinale. Polak i Austriak przegrali 5:7, 7:6 (4), 2-10.

W II rundzie debla rywalizowała również Malwina Rowińska (Legia Warszawa), a jej partnerką była Amerykanką Anyę Murthy. Polka i reprezentantka Stanów Zjednoczonych przegrały z rozstawionym z numerem „piątym” duetem Japonek Sayaką Ishii i Eną Koike 4:6, 1:6.

(ŁOS)

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości