Bouchard, Sock, Querrey, Young. Dlaczego tenisiści chcą grać zawodowo w pickleball?

Kanadyjka Eugenie Bouchard zdecydował sie kontynuowac karierę w pickleball. Fot. Archiwum/źródło Polski Pickleball

Eugenie Bouchard, Jack Sock, Sam Querrey, Donald Young – to plejada znanych i lubianych tenisistek i tenisistów, którzy podpisali kontrakty na występy w zawodowej lidze Carvana PPA Pickleball Tour.

Jack Sock ogłosił, że kończy swoją tenisową karierę w 2023 i zaczyna swoją przygodę z pickleballem. Fot. Archiwum/źródło Polski Pickleball
Jack Sock ogłosił, że kończy swoją tenisową karierę w 2023 i zaczyna swoją przygodę z pickleballem. Fot. Archiwum/źródło Polski Pickleball

29-letnia Eugenie Bouchard jest byłą finalistką Wimbledonu oraz półfinalistką Australian Open i Roland Garros. Od dobrych kilku sezonów nie potrafiła jednak zaistnieć na kortach tenisowych z powodu odnawiających się kontuzji. Pickleball może sprawić, że jej kariera przybierze nowych kolorów.

Jack Sock ogłosił, że kończy swoją tenisową karierę w 2023 i zaczyna swoją przygodę z pickleballem. Ku zaskoczeniu wielu, Sock kończy tenisową karierę w wieku 30 lat, podczas gdy dużo starsi od niego, Nadal i Djoković, wciąż są aktywnymi graczami. 

Jednym z powodów, dla których tenisiści decydują się na taki krok to fakt, że pickleball nie jest tak wymagający fizycznie. Nie bez znaczenia w podjęciu takiej decyzji jest również ciągle rosnąca pula nagród w zawodowych rozgrywkach pickleballa (czytaj też TUTAJ). Jak przewidują eksperci rynku sportowego, różnica między pulami nagród w tenisie i pickleballu będzie się stopniowo zmniejszała w najbliższych latach.

(MaMa)

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości