Tenis Magazyn prostuje nieprawdziwe informacje

Na stronie internetowej i w mediach społecznościowych Polskiej Ligi Tenisa ukazała się informacja jakoby Polski Związek Tenisowy zabronił pisania na temat PLT na łamach “Tenis Magazynu”. To, że jest to nieprawda świadczy chociażby najnowszy numer “Tenis Magazynu”, gdzie jest duży materiał o PLT.

Nasz tytuł jest niezależny i działa ze wszystkimi podmiotami na zasadach partnerskich. Nikt niczego nam zabronić nie może. Zgodnie z prawem prasowym wystąpiliśmy o sprostowanie do organizatorów Polskiej Ligi Tenisa. Wyjaśnienie Macieja Łosiaka, redaktora naczelnego „Tenis Magazynu”, które opublikował na Facebooku Polskiej Ligi Tenisa zostało ukryte przez administratora.

Poniżej maile, które zostały przesłane do organizatorów PLT z „Tenis Magazynu”.

Treść pierwszego maila:

Szanowny Panie,

nikt nie upoważnił Pana do publikowania treści mojego maila, z którego powziął Pan błędne wnioski (chciałbym, żeby Pan je sprostował). Polski Związek Tenisowy nie może nam niczego narzucić, ani zabronić. Z PZT działamy na zasadach partnerskich. Nie ma mowy o zabranianiu współpracy z jakimkolwiek podmiotem. Wydźwięk informacji zamieszczonej przez Państwa nie jest zgodny z prawdą. 

Prosimy o opublikowanie przesłanego sprostowania (zgodnie z prawem prasowym).

W odpowiedzi otrzymaliśmy informację, że dane osobowe redaktora naczelnego zostaną ukryte, co w tym kontekście nie ma żadnego znaczenia.

Treść drugiego maila:

Szanowny Panie,
Tu nie chodzi o ochronę moich danych osobowych, bo jako redaktor naczelny “Tenis Magazynu” pełnię funkcję jawnie i transparentnie, lecz o nieprawdę, zawartą w pierwszym akapicie (w tzw. leadzie) Pańskiego artykułu na portalu Polska Liga Tenisa pt. “Skandaliczne zachowanie Polskiego Związku Tenisowego!”.
Napisał Pan: „Redaktor naczelny jednego z tenisowych magazynów przesłał nam dokument, że Polski Związek Tenisowy zabronił mu pisać na temat Polskiej Ligi Tenisa. To metody z ustrojów totalitarnych, ale jak widać bardzo bliskie państwowe związkowi tenisa.”
Są to nieprawdziwe zdania i proszę, zgodnie z prawem prasowym, o usunięcie wyżej wymienionej informacji lub zamieszczenie tuż pod tą informacją mojego sprostowania.

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości