Jan Zieliński z tytułem ATP Challenger Tour we Włoszech

Jan Zieliński triumfował w challengerze ATP w Roseto degli Abruzzi we Włoszech, gdzie wystąpił w parze z Hugo Nysem z Monako.

Jan Zieliński (LOTOS PZT Team) triumfował w challengerze ATP w Roseto degli Abruzzi (pula nagród 44 730 euro). Zawodnik Centralnego Klubu Tenisowego Grodzisk Mazowiecki wystąpił we Włoszech w parze z Hugo Nysem z Monako i byli najwyżej rozstawieni w drabince.

W finale decydował super tie-break

Zieliński i Nys w drodze do finału nie stracili seta, wygrywając kolejno: z Włochami Francesco Maestrellim i Gabriele Piraino 6:2, 7:5; Słowakiem Andrejem Martinem i Austriakiem Tristanem-Samuelem Weissbornem 7:5, 6:4, a także ze Słowakiem Jozefem Kovalikiem i Czechem Lukasem Rosolem 7:6 (10-8), 7:5.

W finale pokonali w sobotę rozstawionych z “dwójką” Czecha Roman Jebavy’ego i Austriaka Philippa Oswalda 7:6 (7-2), 4:6, 10-3.

Również Karol Drzewiecki wystąpił w tej imprezie, w parze z Jeevanem Nedunchezhiyanem z Indii, ale odpadł w pierwszej rundzie.

Falkowska wraca z Australii

Finałem gry podwójnej w turnieju ITF W25 w Bendigo (pula nagród 25 tys. dol.) zakończyła blisko miesięczne starty w Australii Weronika Falkowska (LOTOS PZT Team). Tenisistka KS Górnik Bytom osiągnęła tę fazę z Australijką Alexandrą Bozovic. Walkę o tytuł przegrały z reprezentantkami Indii Rutują Bhosale i Ankitą Rainą (nr 2.) 6:4, 3:6, 4-10.

Wcześniej okazały się lepsze od Australijek Eleny Micic i Leanny Serny 6:1, 6:4; ich rodaczek Destanee Aiavy i Alicji Smith 6:3, 3:6, 10-5; a w półfinale od Holenderki Merel Hoedt i Australijki Alexandry Osborne 6:3, 3:6, 10-8. W singlu Polka odpadła w pierwszej rundzie.

Polacy walczą w Kalifornii

W najbliższych dniach będziemy mocno kibicować Polakom występującym w turniejach WTA 1000 i ATP Masters 1000 w Indian Wells. Już w sobotę około godziny 20. o awans do trzeciej rundy będzie walczyć Magdalena Fręch (LOTOS PZT Team), która do głównej drabinki weszła jako “lucky loser”. Rywalką zawodniczki KS Górnik Bytom będzie Czeszka Marketa Vondrousova, 33. na świecie. Natomiast w niedzielę, już w trzeciej rundzie, rozstawiona z numerem trzecim Iga Świątek spotka się z Dunką Clarą Tauson.

Magda Linette, po odpadnięciu w pierwszej rundzie singla, jeszcze walczy w deblu z Tajwanką Hao-Ching Chan. W drugiej rundzie zagrają z Chinkamii Yifan Xu i Zhaoxuan Yang.

W męskiej imprezie w Indian Wells mamy trzech reprezentantów Polski. W nocy do drugiej rundy awansował Kamil Majchrzak (LOTOS PZT Team), pokonując Słoweńca Aljaza Bedene 6:1, 7:5. Kolejnym rywalem zawodnika Centralnego Klubu Tenisowego Grodzisk Mazowiecki będzie 20. na świecie Amerykanin Taylor Fritz.

Natomiast Hubert Hurkacz, jako rozstawiony z numerem 11., miał na otwarcie “wolny los” i teraz spotka się z Niemcem Oscarem Otte, Wrocławianin zagra też w deblu w parze z Łukaszem Kubotem (CKT Grodzisk Maz.).

Tomasz Dobiecki

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Kamil Majchrzak zagra w półfinale turnieju kortach w holenderskim 's-Hetrogenbosch. Fot. Libema Open 2026/ATP Tour

Kamil Majchrzak (76. ATP), najwyżej obecnie klasyfikowany w światowym rankingu polski tenisista, w piątek 12 czerwca 2026 rozegrał świetny  mecz i po pokonaniu w dwóch setach 6:4, …

Magda Linette (AZS Poznań) powalczy w sobotę o miejsce w finale turnieju rangi WTA 250 Libema Open 2026 w holenderskim ‘s-Hertogenbosch. W swoim trzecim tegorocznym meczu na kortach …

RokitkiPark Open to jedna z największych tenisowych imprez roku w Polsce. Turniej rangi ITF W50 w Gdańsku (23-28 czerwca), który należy do cyklu LOTTO PZT Polish Tour, będzie …

Turniej Enea Poznań Open rozgrywany jest na kortach Parku Tenisowego Olimpia. Fot. Enea Poznań Open

Jan Choinski, Brytyjczyk o polskich korzeniach, który zachwycił publiczność na Wimbledonie, czy Dalibor Svrcina ubiegłoroczny finalista, a być może swego czasu 45. na świecie Aleksandr Szewczenko, doświadczony tenisista …