PZT Polish Tour. Szymon Kielan w finale gry podwójnej we Wrocławiu

Szymon Kielan powalczy w sobotę o tytuł w grze podwójnej w turnieju rangi ITF M15 we Wrocławiu. Fot. LOTOS PZT Polish Tour

Szymon Kielan (PZT Team/KS Górnik Bytom) powalczy w sobotę o tytuł w grze podwójnej w turnieju rangi ITF M15 – Beckhoff Tennis Cup (pula nagród 15 tys. dol.) rozgrywanego we Wrocławiu, imprezy zaliczanej do PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski 2023. W ćwierćfinale singla odpadł Michał Mikuła (SIKT Płock).

Kielan stworzył parę deblową z Kiriłem Kiwatcewem, która jest rozstawiona z numerem drugim w drabince. W piątek straciła pierwszego seta w imprezie, ale w zaciętym super tie-breaku pokonała 7:5, 3:6, 10-7 Czechów Filipa Dudę i Jiriego Barnata (nr 3).

W sobotnim finale również na jej drodze staną czescy tenisiści David Poljak i Daniel Paty (nr 4). 

Kiwatcew, rozstawiony z numerem trzecim, pokonał w piątek w ćwierćfinale ostatniego z Polaków w singlowej drabince – Michała Mikułę 6:2, 6:1. Wcześniej wyeliminował Macieja Rajskiego (BKT Advantage Bielsko-Biała) i Olafa Pieczkowskiego  (PZT Team/KT Jakubowo-Olsztyn).

W zawodowym Tourze nieczęsto się zdarza, żeby w półfinałach zameldowali się w komplecie najwyżej notowani w rankingu uczestnicy. A tak właśnie stało się na obiekcie Olimpijski Club we Wrocławiu. W sobotnim pojedynku o miejsce w finale Kiwatcew spotka się z najwyżej rozstawionym Portugalczykiem Oliveirą Goncalo. Natomiast w drugiej parze zmierzą się Siergiej Fomin (nr 2) z Uzbekistanu z Czechem Jirim Barnatem (4).

Wrocławski turniej jest drugim etapem tegorocznego PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski, w którego skład wchodzi dziewięć imprez zaliczanych do ITF World Tennis Tour. Polski cykl otworzył ubiegłotygodniowy turnieju ITF W15 na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej. W dwóch finałach wystąpiła tam Gina Feistel (WKS Grunwald Poznań) – w deblu z Marceliną Podlińską (KS Górnik Bytom). Natomiast Stefania Rogozińska-Dzik (KS Górnik Bytom) osiągnęła dwa półfinały indywidualnie oraz razem z Olgą Gołaś (SKT Promasters Szczecin).

Tomasz Dobiecki

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Weronika Falkowska to tegoroczna podwójna mistrzyni Polski. Fot. Polski Związek Tenisowy

Weronika Falkowska. Lis na korcie

Lubię gotować. Specjalność zakładu? Makaron ryżowy z krewetkami, cukinia i suszonymi pomidorami – mówi Weronika Falkowska w rozmowie z Józefem Heroldem. Pierwszy telefon po wygranym