Wimbledon 2023. Debliści też znają rywali

Alicja Rosolska. Fot. Archiwum PZT

W piątek w Londynie odbyło się nie tylko losowanie drabinek wielkoszlemowego turnieju wimbledońskiego w grze pojedynczej, ale również w grze podwójnej. Rywali poznały zatem pary z przedstawicielami polskiego tenisa w składzie.

Półfinalistki wielkoszlemowego Roland Garros 2021 Magda Linette i Amerykanka Bernarda Pera w I rundzie zmierzą się z duetem amerykańsko-belgijskim Shelby Rogers/Yanina Wickmayer. Z kolei para ukraińsko-polska Nadia Kichenok/Alicja Rosolska trafiła w pierwszej rundzie na solidny duet australijsko-belgijski Storm Hunter/Elise Mertens.

W grze podwójnej mężczyzn mistrzowie Międzynarodowych Mistrzostw Włoch 2023 i finaliści wielkoszlemowego Australian Open 2023, Hugo Nys (Monaco) i Jan Zieliński, rozstawieni w turnieju wimbledońskim z numerem „czwartym”, w pierwszej rundzie zmierzą się z parą amerykańską Mackenzie McDonald/Ben Shelton.

(MAC)

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Weronika Falkowska to tegoroczna podwójna mistrzyni Polski. Fot. Polski Związek Tenisowy

Weronika Falkowska. Lis na korcie

Lubię gotować. Specjalność zakładu? Makaron ryżowy z krewetkami, cukinia i suszonymi pomidorami – mówi Weronika Falkowska w rozmowie z Józefem Heroldem. Pierwszy telefon po wygranym