100-lecie pełne tenisowych wydarzeń i emocji

W dniach 9-16 lipca na kortach Górnika Bytom odbędą się 95. Narodowe Mistrzostwa Polski, z rekordową pulą nagród przekraczająca 700 tysięcy złotych. To wyjątkowe wydarzenie w roku 100-lecia Polskiego Związku Tenisowego, ale w tym tygodniu trzymamy kciuki i życzymy powodzenia uczestnikom jubileuszowych 60. Mistrzostw Polski Dziennikarzy na kortach OSiR Solec w Warszawie (11-13 czerwca).

Tekst: Tomasz Dobiecki

Dziennikarzy piszących o tenisie, komentujących wydarzenia łączy miłość do dyscypliny i chęć jej popularyzacji, która za sprawą czołowych polskich zawodników przeżywa fantastyczny czas. Wielu dziennikarzy nie tylko relacjonuje w swoich redakcjach to co się dzieje w „białym sporcie”, ale też z pasją samemu wychodzi na kort i walczy o medale dziennikarskich MP organizowanych przez Klub MEDIA. Szczegóły tutaj:
http://mediatenis.pl/2021/05/02/60-mistrzostwa-polski-dziennikarzy-w-tenisie/

Niewiele imprez może się pochwalić tak długą tradycją, tym bardziej trzymamy kciuki, żeby w trzydniowej rywalizacji na stołecznych kortach dopisała pogoda. Warto podkreślić, że głównymi sponsorami mistrzostw są sprawdzeni Partnerzy PZT – Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Totalizator Sportowy, który obchodzi w tym roku 65. urodziny.

A skoro o jubileuszach mowa, to już teraz warto zaprosić do Bytomia, gdzie w piątek 9 lipca rozpoczną się pierwsze gry singlowe 95. Narodowych Mistrzostw Polski. Po raz szósty w historii, a drugi z rzędu, impreza zagości na obiekcie Górnika (ul. Tarnogórska 5). Przed rokiem złote medale w singlu wywalczyli tam zawodnicy LOTOS PZT Team – Kacper Żuk i Magdalena Fręch, bohaterka kwietniowego spotkania z Brazylią w ramach Billie Jean King Cup (zdobyła dla naszej reprezentacji wszystkie trzy punkty).

Żuk i Fręch zarobili wówczas najwięcej, bo po 27 tysięcy złotych, z rekordowej puli nagród sięgającej 200 tysięcy złotych. W roku 100-lecia Polskiego Związku Tenisowego uczestnicy będą walczyć o niespotykane dotychczas nagrody o wartości 700 tys. zł. Mistrzowie w singlu wyjadą z Bytomia nowymi Mercedesami Klasy A ufundowanymi przez gdańską firmę BMG Goworowski Mercedes Benz.

Finaliści otrzymają czeki na kwotę 38 tysięcy złotych, brązowi medaliści zrobią po 16 tys., a każdy, kto awansuje do drugiej rundy – 1200 zł. Najlepsze deble zdobędą po 34 tys. do podziału, wicemistrzowie gry podwójnej – 14 tys. na parę.

Zanim krajowa czołówka uda się na korty Górnika, w dniach 28 czerwca-4 lipca Olimpijski Klub we Wrocławiu będzie gościć turnieje ITF kobiet i mężczyzn zaliczane do LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski, każdy z pulą nagród 15 tysięcy dolarów.

Kolejne międzynarodowe turnieje zaliczane do LOTOS PZT Polish Tour będą rozgrywane w lecie, w sumie jest ich 12. Otwarcie cyklu nastąpiło pod koniec maja na obiekcie Gdańskiej Akademii Tenisowej, turniejem dla polskich tenisistów.

Można też już zapisać w kalendarzu datę 4 września, bowiem wtedy jednocześnie w 14 miastach odbędzie się Narodowy Dzień Tenisa, flagowa impreza Polskiego Związku Tenisowego.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Podobne wiadomości

Badosa i Norrie triumfują w Indian Wells

Jeden z najważniejszych turniejów w tenisowym kalendarzu, 2021 BNP Paribas Open w Indian Wells, przeszedł do historii. W grze pojedynczej kobiet zwyciężyła Hiszpanka Paula Badosa

Trzy deblowe tytuły polskich tenisistów

Mijający tydzień przyniósł trzy triumfy polskich tenisistów w międzynarodowym Tourze – wszystkie w grze podwójnej (z zagranicznymi partnerami). Zwycięstwa te odnieśli Katarzyna Kawa, Daniel Michalski