Nowości

Tytuły deblowe rozdane, w poniedziałek finały singla

dnia

Pawelski kontra Gajewski oraz Oczachowska – Podlińska, to pary finałowe gry pojedynczej pierwszego turnieju z cyklu LOTOS PZT Polish Tour, który rozgrywany jest na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej. Początek tych spotkań w poniedziałek o godz. 10.

W niedzielę poznaliśmy także najlepsze pary deblowe. Tytuły trafiły do rąk Julii Oczachowskiej i Karoliny Jaśkiewicz oraz Martyna Pawelskiego i Filipa Pieczonki.

W obawie przed nadchodzącą burzą, organizatorzy postanowili, iż niedzielne spotkania gry pojedynczej rozpoczną się równolegle na czterech kortach o godzinie 9.30.

Na korcie centralnym doszło do pojedynku dwóch „wieżowców” – Martyna Pawelskiego i Szymona Kielana (obaj zawodnicy mierzą blisko 200 cm). Zdecydowanie lepiej zaprezentował się 16-latek reprezentujący barwy Górnika Bytom. Pawelski potwierdził świetną formę z poprzednich dni i od samego początku miał kontrolę nad spotkaniem. Przy stanie 6:2, 2:0 Kielan zgłosił kontuzję ramienia i skreczował.

O drugie miejsce w finale rywalizowali brązowy medalista Halowych Mistrzostw Polski Kamil Gajewski oraz Mistrz Polski U23 Piotr Galus. Gajewski bez większych problemów poradził sobie ze szczecinianinem, kończąc mecz siedmioma wygranymi gemami z rzędu i zwycięstwem 6:4, 6:0.

Kamil Gajewski

– To dla mnie pierwszy turniej na kortach otwartych i mimo tego, że moja gra nie jest jeszcze fenomenalna, to jestem zadowolony z osiąganych rezultatów. Martyn jest w bardzo dobrej formie, ale wydaje mi się, że mam na niego sposób – powiedział Gajewski, który niedawno trenował wspólnie z Pawelskim i Kacprem Żukiem we Wrocławiu.

W półfinale gry pojedynczej kobiet rozstawiona z numerem pierwszym Julia Oczachowska bardzo sprawnie uporała się z Magdaleną Świerczyńską, oddając rywalce zaledwie cztery gemy. Dla 21-letniej inowrocławianki będzie to pierwszy finał turnieju LOTOS PZT Polish Tour.

Julia Oczachowska

Przeciwniczką Oczachowskiej będzie Marcelina Podlińska, która w super tie-breaku wyeliminowała turniejową „dwójkę”, Wiktorię Rutkowską.

– Ostatni raz widziałam korty ziemne w sierpniu ubiegłego roku, kiedy to skończyła się druga edycja cyklu. Tydzień temu przyjechałam do Polski i tak naprawdę było to moje czwarte-piąte granie na mączce – powiedziała 22-latka, która na co dzień trenuje na kortach twardych w Oklahomie.

Marcelina Podlińska

Niedzielne rozgrywki wyłoniły pierwszych mistrzów gry podwójnej LOTOS PZT Polish Tour. Duet juniorów – Martyn Pawelski i Filip Pieczonka – po widowiskowym meczu pokonał nieoczekiwanych finalistów Gabriela Bilińskiego i Bartosza Wojnara 6:1, 6:3. Po zakończeniu meczu mistrzowie turnieju celebrowali w stylu znakomitych amerykańskich braci Bryan, a ich zderzenie się klatkami piersiowymi było obrazkiem niedzieli na kortach w Gdańsku.

Martyn Pawelski i Filip Pieczonka

W rywalizacji deblowej pań, najlepsza okazała się para Oczachowska-Jaśkiewicz. Zawodniczki rozstawione z numerem pierwszym pokonały duet Rutkowska-Wierzbowska po niezwykle wyrównanym spotkaniu, w którym obroniły trzy piłki meczowe (4:6, 6:4, 13-11).

Karolina Jaśkiewicz i Julia Oczachowska

Fot. Materiały prasowe LOTOS PZT Polish Tour

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *