Tak grali Polacy – ze zmiennym szczęściem w turniejach ITF

Maks Kaśnikowski (386. ATP)

W turnieju M15 Monastir 7 w Tunezji. pracowity wtorek miał Maks Kaśnikowski (386. ATP). Najpierw w I rundzie rywalizacji w grze pojedynczej przeciwnikiem Polaka był Franco Roncadelli (802. ATP), którego Kaśnikowski pokonał pewnie w dwóch setach 6:3, 6:2. Kilka godzin później zapewnił sobie awans do II rundy gry podwójnej, w parze z Jaszą Szajrychem, wygrywając 6:2, 6:2 z duetem hiszpańsko-tureckim Marc Ros Mesas/Beren Tan.

Polski tenis to, oczywiście, nie tylko nasi najlepsi zawodniczki i zawodnicy. Spora grupa tych zajmujących w rankingach odleglejsze lokaty, uczestniczy w zawodach niższej rangi – imprezach ITF.

O Kaśnikowskim i Szajrychu już napisaliśmy. Z kolei Olivia Lincer (574, WTA), która zgłosiła się tym razem do imprezy ITF W25 w Santo Domingo na Dominikanie, nie miała szczęścia w losowaniu. Polka już na początek trafiła na sporo wyżej notowaną Kanadyjkę Stacey Fung (401. WTA), przegrywając w dwóch setach 6:7 (5), 3:6

Trudne zadanie miała podczas ITF W60 w niemieckim mieście Altenkirchen Urszula Radwańska. Młodsza z sióstr Radwańskich, obecnie zajmująca w rankingu WTA 344 miejsce, już na początek zmierzyła się z dużo wyżej klasyfikowaną Słowenką Tamarą Zidansek (118, WTA), przegrywając trwający dwie godziny i 32 minuty mecz 7:6 (6), 4:6, 0:6. Polka po wygraniu po tie-breaku partii otwarcia (mogła wygrać wcześniej, ale prowadząc 5:3 nie wykorzystała setbola) prowadziła w meczu 1:0 w setach, w secie II walczyła do końca, by przegrać po stracie serwisu w gemie 10. To był chyba przełomowy moment meczu, gdyż Urszula Radwańska zaprzepaściła szansę odrobienia strat od 2:5, a w rozstrzygającej trzeciej partii nie miała już nic do powiedzenia, nie zdobywając nawet gema honorowego.

We wtorek w Altenkirchen przegrała także w grze podwójnej polsko-serbska para Martyna Kubka/Natalija Stevanovic, ulegając po przegraniu rozgrywanego w formule super tie-breaka seta III, duetowi brytyjsko-holenderskiemu Emily Appleton/Isabelle Haverlag 5:7, 7:5, 8-10.

Nie powiodło się także polsko-ukraińskiej parze Szymon Kielan/ Volodymyr Uzhylovskyi, która podczas turnieju ITF M15Sharm EISheikh w Egipcie, choć została najwyżej rozstawiona, przegrała we wtorek już w I rundzie 6:2, 6:7, 8-10 z parą słoweńską Jan Kupcić/Maj Premzl.

W tymże turnieju w Egipcie występuje też polsko-austriacki duet Michał Mikuła/Sebastian Sorger. Oni awansowali do II rundy, wygrywając 6:4, 6:1 z parą duńską Johannes Ingildsen/ Elmer Moeller.