Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23. Tytuły dla Anny Hertel i Juliusza Bienkiewicza

Finaliści gry pojedynczej mistrzostw Polski do lat 23 wraz z organizatorami.

Anna Hertel (AZS Poznań) oraz Juliusz Bienkiewicz (UKS Sport Klub Wrocław) zostali mistrzami Polski do lat 23 w grze pojedynczej. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23 rozgrywane były na kortach AZS w Poznaniu. Partnerem zawodów była Grupa LOTOS, sponsor tytularny Polskiego Związku Tenisowego.

– Mecz o złoty medal w zmaganiach mężczyzn stał na bardzo solidnym poziomie, podobnie zresztą jak większość pojedynków panów. Moim faworytem do końcowego zwycięstwa nie był rozstawiony z „jedynką” Juliusz Bienkiewicz, ale gracz z Wrocławia pokazał klasę i udowodnił dobre przygotowanie do mistrzostw. Z kolei finał kobiet – ku mojemu zaskoczeniu – był jednostronnym widowiskiem – powiedział Jacek Muzolf, dyrektor turnieju i zarazem szef sekcji tenisowej AZS Poznań i dodał: – Mnie cieszy dobra postawa dziewczyn AZS Poznań: dwa złote medale Ani Hertel w singlu i w deblu w parze z koleżanką klubową Wiktorią Rutkowską. Do tego wicemistrzostwo Borysa Zgoły w grze podwójnej i taki sam wynik Zuzanny Krygier w rywalizacji mikstów. Udane mistrzostwa dla naszego klubu.

Finaliści Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23.
Finaliści Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23.

Anna Hertel, która jest obecnie studentką uczelni w stanie Georgia w Stanach Zjednoczonych na kilka miesięcy przyjechała do Europy. – Starałam się grać w finale agresywnie od pierwszej piłki. Efekt – złoty medal – mówiła zadowolona z wygranej Anna Hertel, która zaraz po meczu wyruszyła w drogę, by zdążyć na prom do Szwecji, gdzie wystartuje w turnieju rangi ITF25.

U uśmiechem na twarzy i trochę wzruszony schodził z kortu Juliusz Bienkiewicz, dla którego złoto w kategorii U23 jest to największy sukces w karierze. Młodemu tenisiście z Wrocławia towarzyszyli i mocno go dopingowali najbliżsi. – Julek zagrał świetny turniej. Cieszy także siła mentalna, mocna psychika, którą zaprezentował w stolicy Wielkopolski – podsumowali występ syna jego rodzice.

Warto dodać, że mistrzostwach na kortach AZS wzięła też udział Gina Feistel (zdobyła srebrny medal w grze podwójnej kobiet) – córka byłej reprezentantki Polski Magdaleny Mróz-Feistel.

Finały gry pojedynczej

kobiety –
Anna Hertel (AZS Poznań) – Julia Oczachowska (Inowrocławskie Towarzystwo Tenisowe Goplania) 6:0, 6:0

mężczyźni –
Juliusz Bienkiewicz (UKS Sport Klub Wrocław) – Michał Mikuła (Stow. Integracyjny Klub Tenis Płock)
6:2, 6:2

Finały gry podwójnej

kobiety –
Anna Hertel/Wiktoria Rutkowska (obie AZS Poznań) – Gina Feistel (UKS Dwójka Zielona Góra)/Olga Gołaś (Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters) 6:4, 6:1

mężczyźni –
Piotr Kusiewicz (Wojnar Tennis Academy)/Sandro Szic (UKS Sport Klub Wrocław) – Jasza Szajrych (WKS Grunwald Poznań)/Borys Zgoła (AZS Poznań) 6:3, 7:6 (2)

Finał gry mieszanej

Marcelina Podlińska/Wojciech Marek (oboje Górnik Bytom) – Zuzanna Krygier (AZS Poznań)/Krzysztof Wetoszka (Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters) 6:2, 7:6 (4)

Maciej Łosiak

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości