W Wimbledonie wielu polskich deblistów

Już 27 czerwca rusza trzeci w sezonie 2022 wielkoszlemowy turniej tenisowy 135 edycja turnieju na trawiastych kortach w Wimbledonie. W Londynie wystąpi spora grupa tenisistek i tenisistów z Polski w sumie co najmniej jedenaścioro.

W najbardziej prestiżowej rywalizacji w grze pojedynczej pewnych występu jest pięcioro przedstawicieli polskiego tenisa: Iga Świątek (1. WTA), Magda Linette (65. WTA) i Magdalena Fręch (91. WTA) w turnieju kobiet oraz Hubert Hurkacz (12. ATP) i Kamil Majchrzak (85. ATP) w turnieju mężczyzn.

W kwalifikacjach do turnieju kobiet na pewno zagrają Katarzyna Kawa (131. WTA) i Maja Chwalińska (185. WTA). Na liście oczekujących do kwalifikacji mężczyzn są Kaceper Żuk (277. ATP) oraz Daniel Michalski (274. ATP). Na ten moment Kacper Żuk jest czwarty na liście oczekujących, natomiast Daniel Michalski – 11.

Dziewięcioro deblistów

Z występów w deblu zrezygnowali, koncentrując się wyłącznie na rywalizacji w grze pojedynczej, Iga Świątek i Hubert Hurkacz, ale i tak w grach podwójnych zaprezentuje się aż dziewięcioro polskich deblistow.

W Londynie w grze podwójnej rywalizować będą: Magda Linette, Alicja Rosolska, Katarzyna Piter, Katarzyna Kawa, Magdalena Fręch oraz Jan Zieliński, Szymon Walków, Łukasz Kubot i Kamil Majchrzak.

Dwa polskie deble

W grze podwójnej mężczyzn zobaczymy na trawnikach Wimbledonu dwa całkowicie polskie duety. Jan Zieliński grać będzie w parze z Kamilem Majchrzakiem, a Szymon Walków z Łukaszem Kubotem.

Z numerem „1” rozstawiona została amerykańsko-brytyjska para Rajeev Ram/Joe Salisbury.

Z kim zagrają Polki

W grze podwójnej kobiet nie będzie „polskiego” duetu, pięć polskich tenisistek wystąpi w parze z zagranicznymi partnerkami. Z „1” rozstawione będą liderka rankingu deblistek Belgijka Belgijka Elise Mertens i Chinka Shuai Zhang. Z numerem „11” powinna być rozstawiona polsko-nowozelandzka para Alicja Rosolska/Erin Routliffe.

Magda Linette stworzy ponownie duet z Amerykanką Bernardą Perą. Partnerką deblową drugiej poznanianki Katarzyny Piter będzie Gruzinka Oksana Kalashnikova, Katarzyna Kawa wystąpi w deblu z Australijką Monique Adamczak. Wreszcie Magdalena Fręch zaprezentuje się w parze z rewelacją ostatnich dni Brazylijką Beatriz Haddad Maią, tą z którą w czwartek i piątek toczyła „bój” podczas trwającej jeszcze imprezy WTA 250 w Birmingham.

Przypomnijmy, że wielkoszlemowy Wimbledon 2022 będzie miał rekordową pulę nagród, natomiast tenisistki i tenisiści nie będą rywalizować o punkty do rankingów.

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej