Tenisowy Uczniowski Klub Sportowy ze Zduńskiej Woli szkoli i odnosi sukcesy

Obecnie w klubie ze Zduńskiej Woli trenuje około 50 młodych graczy.

Tenisowy Uczniowski Klub Sportowy ze Zduńskiej Woli jest jedynym licencjonowanym klubem w mieście. – Prowadzimy szkolenie dzieci i młodzieży. Obecnie trenuje u nas około 50 młodych graczy – mówi Romuald Rębacz, trener i prezes klubu.

– Tenisowy Uczniowski Klub Sportowy jako stowarzyszenie rozpoczął działalność w październiku 2009 roku. Powstał dzięki grupie pasjonatów, którzy sześć lat wcześniej założyli Klub Tenisowy Relaks. Działalność szkoleniowa zaczęła się na prywatnym korcie, ale w 2010 roku przeniosła się na jedyne wówczas w mieście korty, znajdujące się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Relaks. W tym samym czasie klub wstąpił do struktur Polskiego Związku Tenisowego i tym samym przystąpił do programu Tenis 10. Do końca 2018 roku, czyli do momentu, kiedy to na miejscu publicznych kortów rozpoczęto budową basenu, zdążyliśmy zorganizować kilkadziesiąt imprez. Były to m.in. Ogólnopolskie Turnieje Kwalifikacyjne do lat 12, 14, 16, mistrzostwa województwa i wiele innych lokalnych wydarzeń, przede wszystkim dla dzieci i młodzieży – wspomina Romuald Rębacz.

Obecnie w powiecie zduńskowolskim nie ma otwartych kortów. W okresie letnim klub prowadzi działalność na prywatnym korcie. Od 2021 roku na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji działa hala namiotowa z kortem ceglanym. – TUKS Zduńska Wola realizuje szkolenie dla 50 dzieci i młodzieży. Większość z nich ma szansę rozwoju sportowego uczestnicząc w Narodowym Programie Upowszechniania Tenisa oraz w „Programie zajęć sportowych z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej – Prosto do Zdrowia”, dotowanym z Ministerstwa Sportu i Turystyki, tak jak i zresztą Program Klub w którym również uczestniczymy – dodaje prezes oraz trener.

Podczas Narodowego Dnia Tenisa.
Podczas Narodowego Dnia Tenisa.

Ta praca przynosi efekty, bo młodzi wychowankowie klubu ze Zduńskiej Woli mają na swoim koncie medale mistrzostw województwa, jak i również notowali sukcesy w rozgrywkach międzywojewódzkich czy też w Mistrzostwach Polski Uczniowskich Klubów Sportowych. – Jak każdy klub mieliśmy lepsze i grosze momenty. Ten lepszy na pewno przypadł na 2012 rok, kiedy to nasi zawodnicy do lat 10 wywalczyli czwarte miejsce w finale Talentiady. Nasz klub w tych rozgrywkach regularnie wystawia drużyny już od 2011 roku – zapewnia Romuald Rębacz. Oprócz niego w kadrze szkoleniowej są jeszcze  Marek Prucnal oraz wychowanek klubu i były zawodnik Michał Grala. – W Zduńskiej Woli jesteśmy jedynym klubem z licencją. Po sąsiedzku współpracujemy z Sieradzkim Klubem Tenisowym i staramy się propagować tenis w regionie – kończy prezes.

Tomasz Sikorski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej