Qatar TotalEnergies Open. Iga Świątek broni tytułu, Magdalena Fręch zagra w kwalifikacjach

Iga Świątek i Magdalena Fręch. Fot. Jędrzejewski/Piecha

W poniedziałek 13 lutego rozpoczyna się w Doha turniej WTA 500 Qatar TotalEnergies Open. W stolicy Kataru tytułu bronić będzie liderka rankingu WTA Iga Świątek. Najprawdopodobniej swój pierwszy mecz rozegra już w poniedziałek. W turnieju wystąpić może w grze pojedynczej jeszcze jedna Polka, Magdalena Fręch, ale tenisistka Górnika Bytom musi pomyślnie przebrnąć przez trzystopniowe kwalifikacje.

W stolicy Kataru tytułu bronić będzie liderka rankingu WTA Iga Świątek, która właśnie w tym turnieju wraca do międzynarodowej rywalizacji po niezbyt udanym występie w wielkoszlemowym Australian Open 2023 w Melbourne. Iga Świątek powalczy w Doha o swój 12 singlowy tytuł w imprezie głównego cyklu WTA Tour. Najprawdopodobniej Polka swój pierwszy mecz rozegra już w poniedziałek.

W turnieju wystąpić może w grze pojedynczej jeszcze jedna Polka, Magdalena Fręch, ale tenisistka Górnika Bytom musi pomyślnie przebrnąć przez trzystopniowe kwalifikacje.

W piątek odbyło się już losowanie kwalifikacji, które będą rozgrywane w sobotę 11 lutego, niedzielę 12 lutego oraz w poniedziałek 13 lutego, kiedy odbędą się finały.

Magdalena Fręch łatwo mieć nie będzie. Na początek Polka (104. WTA) zmierzy się w sobotę około godziny 10.40 naszego czasu z Francuzką Diane Parry (110. WTA), w ewentualnej II rundzie ze zwyciężczynią meczu Mubaraka Al-Nami (Katar) – Elise Mertens (Belgia), zaś w ewentualnym finale kwalifikacji prawdopodobnie ze Szwajcarką Jil Belen Teichman lub Rumunką Soraną Cirsteą. Możemy jeszcze dodać, że Elise Mertens jest w kwalifikacjach rozstawiona z „piątką”, zaś Jil Belen Teichman z „trójką”.

O tym, jak silna będzie obsada WTA 500 Qatar TotalEnergies Open, najdobitniej świadczy fakt, że przez kwalifikacje musi przebijać się nawet była liderka rankingu WTA, obecnie klasyfikowana na 20 pozycji Czeszka Karolina Pliskova (jest w nich najwyżej rozstawiona).

(MAC)

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała