Nowości

Ostrów Wielkopolski: zdolni 9-latkowie, ale nie tylko…

dnia

Ostrowska Szkoła Tenisa Ziemnego działa od 2008 roku i od początku swojej działalności skupia się na szkoleniu dzieci i młodzieży. Efekty tej pracy są widoczne, bo wychowankowie klubu okazali się bezkonkurencyjni w Talentiadzie 2020.

Szkółkę prowadzą bracia Rafał i Tomasz Mikulscy. – Systematycznie doskonalimy swój warsztat, uczestnicząc w licznych kursach oraz konferencjach, zarówno krajowych jak i międzynarodowych. Czerpiemy wiedzę od takich trenerów jak Louis Cayer, Simon Wheatley, Toni Nadal, Ruben Neyens czy Judy Murray – mówi Rafał Mikulski. – Na obiekcie na którym prowadzimy zajęcia znajdują się trzy korty kryte, dwa ze sztuczną trawą oraz jeden z nawierzchnią ceglaną. Korty znajdują się w centrum Ostrowa, tuż przy stadionie. Obiekty położone są na terenie miejskim, na którym wkrótce ma powstać aquapark. To problem, ale liczymy na to, że w porozumieniu z władzami uda nam się przenieś korty na inny teren miejski – dodaje.

W sumie w ostrowskiej szkółce szkoli się ok. 80 dzieci. – Część z nich trenuje typowo rekreacyjnie,  jednak posiadamy również grupę, która wiąże z tenisem większe plany. Dużo uwagi poświęcamy naszym utalentowanym 9-latkom. To Lilly Jędrzejak, Blanka Wasiela i Jakub Nowak, którzy we wrześniu ubiegłego roku, wspólnie z zawodnikami KKS Kalisz, z którym współpracujemy, wygrali Talentiadę. Co warte pokreślenia, wszyscy oni będą mogli wystąpić także w przyszłorocznej edycji tej imprezy. Oczywiście każdy z nich osiąga również liczne sukcesy indywidualne w swojej kategorii wiekowej. Lilly Jędrzejak zajęła m.in. trzecie miejsce w cyklu Agnieszki Radwańskiej w kategorii czerwonej, a Blanka Wasiela była druga w ubiegłym roku w kategorii pomarańczowej – wylicza Rafał Mikulski.

W klubie trenują również Oliwia Jędrzejak oraz Wiktoria Konieczna, które odnoszą spore sukcesy na turniejach ogólnopolskich. – Oliwia plasuje nie w okolicy dziesiątego miejsca do lat 14. Dwa razy zdobywała brązowe medale Drużynowych Mistrzostw Polski do lat 12 z AZS Poznań, a także z drużyną Promasters Szczecin U14. Na koncie ma również mistrzostwo województwa do lat 14. Wiktoria natomiast wygrała mistrzostwo województwa U16, które odbyły się w Sobocie oraz U18 w Pabianicach – dodaje szkoleniowiec.

Ostrowska Szkoła Tenisa Ziemnego prowadzi również zajęcia dla dorosłych. – Dużym zainteresowaniem cieszy się zwłaszcza Cardio Tenis. To nowy rodzaj zajęć grupowych, stanowiący alternatywę dla tradycyjnych ćwiczeń aerobowych, takich jak fitness. Krótko mówiąc, to pełne pozytywnej energii zajęcia tenisowe przy muzyce – zdradza Rafał Mikulski. – Na naszym obiekcie organizujemy również turnieje tenisowe. Od kilku lat, pod koniec marca, na naszym obiekcie rozgrywane są Halowe Mistrzostwa Ostrowa, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród zawodników z całego województwa. W przerwie świąteczno-noworocznej organizujemy też turniej deblowy, przyciągający zawodników z całej Polski. Turnieje dla dzieci odbywają się zazwyczaj w maju i październiku – podsumowuje.

Sugerowane artykuły

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *