Leszno ma nowoczesną halę z czterema kortami!

Nowoczesna hala tenisowa w Lesznie została zbudowana w niespełna rok.

Leszno ma nowoczesną halę tenisową, w której znajdują się cztery korty z twardą nawierzchnią. Kompleks znajduje się przy ulicy Św. Józefa. Obiekt powstał z myślą o rozwoju tenisa w mieście i regionie i będzie doskonałą bazą dla Tenis Klub Leszno.

Budowa hali o konstrukcji stalowej trwała niespełna rok. – Pierwsze prace rozpoczęły się na początku października 2021 roku. Roboty trwały 10 miesięcy. Są cztery korty, na których położona została nawierzchnia hard w systemie Mapei. Jest galeria, z której mecze może oglądać około stu osób. Jest też zaplecze sanitarne, sala do ćwiczeń. Od września będzie baza noclegowa. W hotelu, który stoi obok hali tenisowej znajdują się 63 pokoje dla 110 osób – mówi Leszek Janusz, prezes firmy NBNS, która jest inwestorem.

Uroczyste otwarcie z udziałem właścicieli i oficjeli.
Uroczyste otwarcie z udziałem właścicieli i oficjeli.

– Przedstawiciele Tenis Klub Leszno w ubiegłym roku spotkali się ze mną, podpowiedziałem kilka pomysłów. Reszta była po stronie inwestora i po roku jest piękna hala. Będę zachęcał, żeby klub aplikował o organizację halowych mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych – dodaje Mirosław Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisowego.

W hali znajdują się cztery korty z nawierzchnia typu "hard".
W hali znajdują się cztery korty z nawierzchnia typu “hard”.

Główna baza Tenis Klub Leszno znajduje się przy ulicy Św. Józefa, ale są również dwie inne lokalizacje. Przy ulicy Generała Kustronia znajdują się cztery otwarte korty o nawierzchni ziemnej, a przy Strzeleckiej są trzy kryte o nawierzchni sztuczna cegła. Dodatkowo klub dysponuje dwoma kortami do squash’a, trzema boiskami do badmintona, boiskiem do siatkówki plażowej oraz tenisa plażowego.

Od wiosny ubiegłego roku w Lesznie działa jeden Tenis Klub Leszno, który powstał z dwóch podmiotów: Klubu Tenisowego Akwawit oraz Klubu Tenisowego Stadion.

– Współpracować, nie konkurować, zapraszać najmłodszych do uprawiania sportu, rozwinąć sekcję zawodniczą i zachęcać amatorów do aktywności fizycznej i uczestniczenia w turniejach. Tak w skrócie przedstawia się program Tenis Klubu Leszno – wyjaśnia Mateusz Zając, jeden z inicjatorów projektu i menedżer TKL.

Obecnie w szkółkach Akademii Tenisowej ćwiczy ponad 150 dzieci. Zatrudnionych jest pięciu trenerów, a łącznie współpracuje z klubem 12 osób, w tym spora grupa szkoleniowców z Ukrainy. Głównym trenerem jest Michaił Filima, który był m. in. kapitanem reprezentacji Ukrainy w Pucharze Davisa. Z kolei wśród wyróżniających się młodych tenisistów są Polina Isakowa (startuje w turniejach do lat 12) oraz Maks Krzyżosiak-Michnikowski (rywalizuje w kategorii U18).

Maciej Łosiak

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej