US Open. Bezdyskusyjny awans Igi Świątek. Jasmine Paolini bez szans w meczu ze światową „jedynką”

Iga Świątek pewnie awansowała do II rundy wielkoszlemowego US Open. Fot. US Open Tennis

Iga Świątek udanie rozpoczęła zmagania o trzeci w karierze tytuł wielkoszlemowy w grze pojedynczej. W I rundzie trwającego w Nowym Jorku turnieju US Open 2022, liderka światowego rankingu tenisistek pewnie pokonała Włoszkę Jasmine Paolini (56. WTA) 6:3, 6:0 i po 67 minutach zameldowała się w 1/32 finału, w której zmierzy się ze Sloane Stephens (USA, 51. WTA). Z Amerykanką, triumfatorką US Open 2017, Polka kilkanaście dni temu pewnie wygrała podczas turnieju w Cincinnati.

W II rundzie US Open Iga Świątek zagra ze Sloane Stephens. Fot. US Open Tennis
W II rundzie US Open Iga Świątek zagra ze Sloane Stephens. Fot. US Open Tennis

Wtorkowy mecz z Jasmine Paolini tenisistka z Raszyna rozpoczęła bardzo dobrze, już po 18 minutach prowadząc z przewagą dwóch breaków 4:1. Wprawdzie Włoszka – która ma polskie korzenie, mówi po polsku, a jej babcia mieszka w Łodzi – nie zamierzała rezygnować i zdobyła przełamanie na 4:2, ale po kilku minutach Polka odpowiedziała natychmiast re-breakiem i jej przewaga nie była zagrożona.

Mecz Igi Świątek trwał 67 minut. Fot. US Open Tennis

Podstawą były większe tenisowe umiejętności liderki rankingu, WTA. Iga Świątek dobrze odczytywała zamiary przeciwniczki, a dysponuj ac bogatszym repertuarem uderzeń radziła sobie zwłaszcza w gemach serwisowych rywalki. W secie otwarcia nasza tenisistka zdobyła aż cztery przełamania, Jasmine Paolini własny serwis utrzymał jedynie w gemie otwierającym mecz. W tej sytuacji nawet dwukrotna strata własnego podania nie przeszkodziła Polce wygrać pierwszą partię 6:3 po 37 minutach rywalizacji.

Druga odsłona meczu była już zupełnie jednostronna. Włoszka wciąż nie była w stanie wygrywać własnych gemów serwisowych, a że coraz pewniej czująca się Iga Światek teraz utrzymywała już własne podanie, rywalka w secie II nie ugr4ałą nawet gema honorowego przegrywajac0:6 o w efekcie cale spotkanie 3:6, 0:6. Set II to już był jednostronny popis liderki rankingu, przypominający to, do czego tenisistka z Raszyna przyzwyczaiła w pierwszej części sezonu.

Całe dwusetowe spotkanie trwało tylko 67 minut. Był to pierwszy mecz obu tenisistek.

Iga Świątek pewnie znalazła się w 1/32 finału US Open 2022, lecz martwić trochę musi przeciętna dyspozycja serwisowa liderki rankingu. We wtorkowe popołudnie nie miało to większego znaczenia, ale już rywalki wyższej klasy niż Jasmine Paolini mogą to wykorzystać.

Pokonując Jasmine Paolini Iga Świątek wygrała 51 mecz w sezonie 2022, a jej aktualny bilans obecnego sezonu to 51 zwycięstw i siedem porażek.

Sloane Stephens kolejną rywalką Igi Świątek

Kolejną przeciwniczką Igi Świątek będzie Amerykanka Sloane Stephens (51. WTA). Mistrzyni US Open 2017 we wtorek odwróciła losy meczu, w I rundzie pokonując Belgijkę Greetje Minnen (110. WTA) w trzech  setach 1:6, 6:3, 6:3.

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej