Jubileuszowa Gala z okazji 15-lecia BKT Advantage Bielsko-Biała

Uczestnicy Gali, która odbyła się w Dworku Eureka w Czechowicach-Dziedzicach. Fot. Adam Martowski

To było ważne wydarzenie, bo BKT Advantage Bielsko-Biała to absolutna czołówka polskich klubów tenisowych. Z okazji jubileuszu 15-lecia w pierwszy weekend grudnia zorganizowana została Gala, która odbyła się w klimatycznym miejscu jakim jest Dworek Eureka w Czechowicach-Dziedzicach. Z kolei w dniach 13-14 grudnia w Bielsku-Białej odbędzie się finał Drużynowych Mistrzostw Polski.

– Trudno w kilku zdaniach przedstawić 15 lat działalności BKT. Mimo młodego wieku, to już nie jest kawałek, a kawał historii tenisa w naszym kraju. Mieliśmy ambicję być najlepszym klubem w Polsce i konsekwentnie dążymy do tego celu – mówi prezes Piotr Szczypka i jednocześnie dodaje: – Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wizja mojego nieżyjącego już taty – Józefa, który dał impuls i zainaugurował działalność BKT. Firma Strumet, której był prezesem, a którą prowadzi obecnie mój młodszy brat Wojciech, dała początek temu wszystkiemu co tenisowo wydarzyło się w ostatnich latach w Bielsku-Białej.

W ciągu 15 lat zapaleńcom i pasjonatom tenisa w Bielsku-Białej udało się stworzyć profesjonalny klub, który może się poszczycić wieloma sukcesami. W sezonach 2022, 2023 i 2024 BKT Advantage zostawał Drużynowym Mistrzem Polski (najbliższa okazja to obrony złotego medalu wydarzy się w dniach 13-14 grudnia właśnie w Bielsku-Białej, gdzie zagrają BKT Advantage, WKS Grunwald Poznań, KS Górnik Bytom, Come-On Wrocław).

W klubie trenują reprezentantki Polski, które regularnie powoływane są do kadry narodowej na rozgrywki Billie Jean King Cup: Maja Chwalińska, Katarzyna Kawa, Linda Klimovicova. Trenerzy pracują z młodymi adeptami tenisa, którzy zdobywają medale mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. W ostatnich pięciu latach BKT (łącznie z 2025 rokiem) wygrywał rywalizację w konkursie Klub Roku PRO organizowanym przez Polski Związek Tenisowy.

– Podczas Gali gościliśmy wielu przyjaciół, sponsorów, sympatyków klubu. Z naszych reprezentantów byli Maja Chwalińska, Daria Kuczer i Łukasz Kubot. Reszty zabrakło ze względu na obowiązki zawodowe – dodaje Aleksandra Musiał, menedżerka.

Fot. Adam Martowski
Fot. Adam Martowski

Wśród zaproszonych gości byli m. in. Przemysław Kamiński, wiceprezydent Bielska-Białej, Wojciech Wrzoł z BDM S. A. (jest równocześnie wiceprezesem BKT), Marcin Kliś z Rem-Masz, Stanisław Adamowicz z Siro, Maciej Jeleń z Agencji Rozwoju Regionalnego oraz Marcin Wojciechowski. Nie było Edwarda Łukosza z firmy Polskie Mięso i Wędliny „Łukosz”.

Na Gali nie zabrakło również przedstawicieli Polskiego Związku Tenisowego: prezesa Dariusza Łukaszewskiego, wiceprezesa Mariusza Ozdoby oraz Reginy Sokołowskiej, przewodniczącej Komisji Rewizyjnej. Prezes Łukaszewski wręczył Piotrowi Szczypce specjalną statuetkę oraz przekazał życzenia dalszej, udanej działalności.

BKT Advantage od początku działa na terenie Parku Rosa w Bielsku-Białej, gdzie dysponuje czterema krytymi kortami tenisowymi oraz dwoma do mini-tenisa o nawierzchni dywanowej, jednym o nawierzchni twardej, a także sześcioma zewnętrznymi kortami ziemnymi.

Klub w kolejnym roku może się wzbogacić o zaplecze związane z fitnessem i rehabilitacją. Został złożony wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki na sfinansowanie budowy dużej siłowni oraz gabinetów odnowy biologicznej. Z kolei klub zamierza zainwestować w budowę kolejnej części, w której znajdą się apartamenty.

– Jeśli wszystko uda się zrealizować będziemy mieli kompleks na miarę XXI wieku – cieszy się prezes Piotr Szczypka.

(Ł)
Fot. Adam Martowski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Uczestnicy Mistrzostw Powiatu w Tenisie o Puchar Starosty Poznańskiego 2026 na korcie nr 1 Sportoteki Puszczykowo. Fot. Tenis Magazyn

Ksenia Gwizdowska oraz Paweł Aszyk zwyciężyli w prestiżowej  grze pojedynczej w kategorii open amator w siódmej edycji Mistrzostw Powiatu w Tenisie o Puchar Starosty Poznańskiego 2026. Turniej rozgrywany …

Dzięki świetnemu występowi w 's-Hertogenbisch Kamil Majchrzak w rankingu ATP awansuje w rankingu ATP.

Kamil Majchrzak (73. ATP) zagra w niedzielę, 14 czerwca 2026, o tytuł mistrzowski w grze pojedynczej mężczyzn rozgrywanego na trawiastych kortach w holenderskim ‘s-Hertogenbosch turnieju Libema Open …

Karol Drzewiecki (WKS Grunwald Poznań) i Piotr Matuszewski (Calisia Tenis Pro Kalisz) okazali się najlepszym deblem w challengerze ATP 100 rozgrywanym ma kortach ziemnych w Bratysławie. …

Martyna Kubka (WKT Mera Warszawa) odniosła 32. zwycięstwo w grze podwójnej w zawodowej karierze, a czwarte w obecnym sezonie. W sobotę Polka triumfowała w turnieju ITF W50 na trawiastych …