Filip Peliwo pokonany w finałach w Jerozolimie. Tytuł Szymona Kielana w Heraklionie

Szymon Kielan i Filip Peliwo wspólnie grali w debla zdobywając w tym roku srebrny medal mistrzostw Polski seniorów w grze podwójnej.

Filip Peliwo (416. ATP), piąty obecnie polski tenisista ma za sobą udany występ w turnieju ITF M 25 w Jerozolimie. Polak był bardzo blisko triumfu w imprezie w Izraelu, przegrał obydwa finaly: zarówno w grze pojedynczej, jak i w grze podwójnej w parze z Brytyjczykiem Mattiasem Southcombe’m. Z kolei Szymon Kielan (596. ATP) triumfował w deblu w turnieju ITF M15 w Heraklionie.

Szczególnie blisko turniejowego triumfu Filip Peliwo był w niedzielę w grze pojedynczej, ale ostatecznie w niedzielnym finale przegrał w trzech setach 6:1, 1:6, 5:7 z niżej notowanym tenisistą ukraińskim Vladyslavem Orlovem (444. ATP). W decydującym secie III Filip Peliwo prowadził już 5:1 z przewagą podwójnego breaka, lecz roztrwonił całą przewagę. Od wyniku 5:1 nie wygrywając już do końca meczu ani jednego gema. Polak trzy razy stracił od tamtego momentu podanie, w tym gdy prowadząc 5:2 oraz 5:4 serwował po zwycięstwo w turnieju.

Filip Peliwo był rozstawiony w imprezie w Jerozolimie z „dwójką”, natomiast jego finałowy przeciwnik był turniejową „trójką”.

W półfinale Filip Peliwo wygrał 2:1 w setach (4:6, 6:3, 6:2) z rozstawionym z „czwórką” tenisistą izraelskim Danielem Cukiermanem (458. ATP). W ćwierćfinale żadnego seta nie „urwał” mu inny Izraelczyk Orel Kimhi (743. ATP), turniejowa „szóstka”, którego Peliwo pokonał 6:4, 6:3. W 1/8 finału wyższość polskiego tenisisty urodzonego w Vancouver w Kanadzie, który do 2022 roku reprezentował Kanadę, musiał uznać Roi Ginat (1127. ATP, Izrael) przegrywając 1:6, 4:6, a na początek, w 1/16 finału, Filip Peliwo wyeliminował Niva Zuckermana z Izraela (bez rankingu) wygrywając bez straty gema 6:0. 6:0.

W sobotę w finale gry podwójnej rozstawiona z „dwójką” polsko-brytyjska para Filip Peliwo/Mattias Southcombe przegrała 3:6, 4:6 z najwyżej rozstawionym duetem izraelsko-brytyjskim Daniel Cukierman/Joshua Paris. Wcześniej, w drodze do finału para Filip Peliwo/Mattias Southcombe w trzech meczach nie straciła seta.

Wygrana Szymona Kielana na Krecie

Szymon Kielan zwyciężył w turnieju w Heraklionie, największym mieście na Krecie. Polak grając w parze z Ukraińcem Wołodymyrem Uzhylovskym pokonali w finale duet Kai Lemstra/Marlon Vankan (Niemcy) 7:5, 6:1. W poniedziałek Kielan rozpoczyna kolejny turniej w Heraklionie.

Szymon Kielan triumfował w turnieju w Heraklionie.
Szymon Kielan triumfował w turnieju w Heraklionie.

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała