Australian Open. Hurkacz zagra w poniedziałek, Majchrzak i Polki we wtorek

Organizatorzy rozpoczynającego się w poniedziałek wielkoszlemowego turnieju Australian Open 2022 (17-30 stycznia) podali ramowy plan gier na pierwsze dni imprezy w Melbourne. Wiemy już zatem, że z sześciorga polskich tenisistów i tenisistek w poniedziałek 17 stycznia swój pierwszy mecz rozegra tylko Hubert Hurkacz. Pozostali: Kamil Majchrzak, Iga Świątek, Magda Linette i Magdalena Fręch, rozpoczną występy w Australian Open 2022 we wtorek 18 stycznia.

Pierwszego dnia gra górna “połówka”

Organizatorzy turnieju w Melbourne poinformowali, że w poniedziałek odbędą się mecze w górnej połówce drabinki singla kobiet i mężczyzn, natomiast we wtorek rozegrane zostaną spotkania w dolnej części drabinki. Tym samym wiemy, że w poniedziałek zagra Hubert Hurkacz, czworo pozostałych reprezentantów Polski we wtorek.

Rywale biało-czerwonych

Przypomnijmy, że Hubert Hurkacz (10. ATP), turniejowa dziesiątka, w I rundzie zmierzy się z Białorusinem Jegorem Gierasimowen (106. ATP), którego pokonał w II rundzie wielkoszlemowego US Open 2021.

Pierwszym rywalem Kamila Majchrzaka (czytaj też: https://tenismagazyn.pl/26-urodziny-majchrzak-spedza-na-walizkach/) będzie Włoch Andreas Seppi (55. ATP), Iga Świątek (8. WTA), rozstawiona z numerem siódmym, rozpocznie występy od meczu z kwalifikantką, Brytyjką Harriet Dart (125. WTA), przeciwniczką Magdy Linette (55. WTA) będzie Łotyszka Anastasija Sevastova (70. WTA). Natomiast Magdalena Fręch (105. WTA) zmierzy się z byłą liderką rankingu tenisistek Rumunką Simoną Halep (15. WTA).

(MAC)

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Amerykanin Alex Michelsen (97. ATP, 4) przegrał w pięciu setach 2:4, 3:4 (3), 4:3 (3), 4:3 (5), 3:4 (4) z Hamadem Medjedoviciem (110. ATP Serbia, 6)

Next Gen 2023 rozpoczęty

We wtorek rozpoczął się w krytym kompleksie King Abdullah Sports City w mieście Dżudda w Arabii Saudyjskiej ostatni w sezonie 2023 istotny turniej w męskim