Australian Open. Hurkacz zagra w poniedziałek, Majchrzak i Polki we wtorek

Organizatorzy rozpoczynającego się w poniedziałek wielkoszlemowego turnieju Australian Open 2022 (17-30 stycznia) podali ramowy plan gier na pierwsze dni imprezy w Melbourne. Wiemy już zatem, że z sześciorga polskich tenisistów i tenisistek w poniedziałek 17 stycznia swój pierwszy mecz rozegra tylko Hubert Hurkacz. Pozostali: Kamil Majchrzak, Iga Świątek, Magda Linette i Magdalena Fręch, rozpoczną występy w Australian Open 2022 we wtorek 18 stycznia.

Pierwszego dnia gra górna “połówka”

Organizatorzy turnieju w Melbourne poinformowali, że w poniedziałek odbędą się mecze w górnej połówce drabinki singla kobiet i mężczyzn, natomiast we wtorek rozegrane zostaną spotkania w dolnej części drabinki. Tym samym wiemy, że w poniedziałek zagra Hubert Hurkacz, czworo pozostałych reprezentantów Polski we wtorek.

Rywale biało-czerwonych

Przypomnijmy, że Hubert Hurkacz (10. ATP), turniejowa dziesiątka, w I rundzie zmierzy się z Białorusinem Jegorem Gierasimowen (106. ATP), którego pokonał w II rundzie wielkoszlemowego US Open 2021.

Pierwszym rywalem Kamila Majchrzaka (czytaj też: https://tenismagazyn.pl/26-urodziny-majchrzak-spedza-na-walizkach/) będzie Włoch Andreas Seppi (55. ATP), Iga Świątek (8. WTA), rozstawiona z numerem siódmym, rozpocznie występy od meczu z kwalifikantką, Brytyjką Harriet Dart (125. WTA), przeciwniczką Magdy Linette (55. WTA) będzie Łotyszka Anastasija Sevastova (70. WTA). Natomiast Magdalena Fręch (105. WTA) zmierzy się z byłą liderką rankingu tenisistek Rumunką Simoną Halep (15. WTA).

(MAC)

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Podobne wiadomości

Zagrają o tytuły w deblach w Australian Open

W czwartek 27 stycznia, nad ranem czasu polskiego, jeszcze przed rozpoczęciem półfinałów gry pojedynczej kobiet, podczas odbywającego się w Melbourne wielkoszlemowego turnieju Australian Open 2022