Alcaraz pokonał Nadala!

19-letni Hiszpan Carlos Alcaraz pokonał w piątek swojego wielkiego rodaka Rafaela Nadala.

W szlagierowym spotkaniu ćwierćfinałowym męskiego turnieju 2022 Mutua Madrid Open rangi ATP Masters 1000 utalentowany 19-letni Hiszpan Carlos Alcaraz pokonał w piątek swojego wielkiego rodaka Rafaela Nadala 6:2, 1:6, 6:3. Jak się okazało, czwartkowe kłopoty Nadala, który w Madrycie rozgrywał pierwszy turniej od BNP Paribas Open w Indian Wells, podczas którego doznał złamania żebra, nie były przypadkowe. Powrót po kontuzji, nawet dla takiej gwiazdy tenisa jak Rafael Nadal, nie jest łatwy.

W pierwszej partii na stratę podania już w gemie otwarcia słynny tenisista z Majorki natychmiast odpowiedział przełamaniem powrotnym, ale w dalszej fazie seta jeszcze dwukrotnie został przełamany, przegrywając I seta wyraźnie 2:6.

W drugiej odsłonie meczu role na korcie się odwróciły, bo to słynniejszy z Hiszpanów Rafael Nadal zwyciężył zdecydowanie 6:1. Nadal zdobył break na 3:1 oraz na 5:1, wygrywając pewnie. Kluczowa dla losów II seta była sytuacja z trzeciego gema, kiedy starający się odegrać piłkę Alcaraz potknął się i przewrócił. W przerwie między gemami młody Hiszpan poprosił o interwencję medyczną, a fizjoterapeuta zabandażował mu kostkę. Po wznowieniu gry Alcaraz bardziej walczył z własnym problemem niż z rywalem, co 21-krotny mistrz turniejów wielkoszlemowych w grze pojedynczej oczywiście wykorzystał.

O awansie decydował zatem set III, w którym ponownie lepszy okazał się młodszy z Hiszpanów, odnosząc zasłużone zwycięstwo.

Momentami Carlos Alcaraz grał jak natchniony, na co w obecnej dyspozycji Rafael Nadal nie znalazł recepty. Alcaraz zakończył mecz kapitalnym forhendem po linii.

W trakcie spotkania młodszy z Hiszpanów miał aż 37 uderzeń kończących oraz popełnił 31 niewymuszonych błędów. Rafael Nadal zanotował tylko 10 winnerów, popełniając 20 niewymuszonych błędów.

Oczywiście przystępując do imprezy w Madrycie Rafael Nadal nie zakładał niepowodzenia, niemiej trzeba pamiętać, że dla Mistrza z Majorki celem jest obecnie jak najlepsze przygotowanie do wielkoszlemowego French Open 2022 (22 maja, 5 czerwca). Na kortach im. Rolanda Garrosa w Paryżu Rafael będzie chciał wygrać po raz 14.

Przeciwnikiem Carlosa Alcaraza w sobotnim półfinale będzie pogromca Huberta Hurkacza Novak Djoković. Młody Hiszpan, uważany za jeden z największych talentów w męskim tenisie, ze słynnym Serbem, liderem światowego rankingu tenisistów, zmierzy się po raz pierwszy w karierze.