Znamy zwycięzców Tennis Challenge. W nagrodę zasiądą za kółkiem Porsche

Uczestnicy turnieju Tennis Challenge na kortach Leszno Tenis Klub.

Olga Brózda w rywalizacji kobiet oraz Paweł Szymczak wśród mężczyzn zostali triumfatorami drugiej edycji Tennis Challenge. Wydarzenie odbyło się na kortach nowoczesnego kompleksu Leszno Tenis Klubie. Turniej tradycyjne został wsparty przez Porsche Centrum Poznań.

Dla najlepszych uczestników turnieju czekały nie lada nagrody. Wezmą oni bowiem udział w pasjonującym wydarzeniu motoryzacyjnym – Porsche Experience: Porsche on Track.

Warto zaznaczyć, że szkolenie Porsche on Track zostało stworzone z myślą o kierowcach, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z Porsche i poznać możliwości tych samochodów w ich naturalnym otoczeniu, czyli torze wyścigowym.

Natomiast wszyscy uczestnicy zmagań na kortach w Lesznie mogli usiąść za kierownicą Porsche Taycan i poczuć moc ich silników.

Porsche Taycan przed kompleksem tenisowym w Lesznie.
Porsche Taycan przed kompleksem tenisowym w Lesznie.

Przypomnijmy, że związek słynnej motoryzacyjnej marki z wielkim tenisem ma już blisko pół wieku: Porsche partneruje tenisowemu Grand Prix Porsche od 1978 r. Z sukcesami – oto w 2019 r. turniej w Porsche Arena w Stuttgarcie został wybrany przez graczy jako ulubione wydarzenie w swojej kategorii, a wielkie możliwości tego obiektu zadziwiły nawet największych weteranów tenisowych imprez. Laura Ceccarelli, związana z WTA od lat przyznała w czasie premiery Porsche Arena w 2006 roku, że „jest w trasie od ponad dwudziestu lat i nigdzie indziej na świecie nie widziała czegoś takiego…”.

Porsche jest też wyłącznym partnerem motoryzacyjnym turniejów Womens Tennis Association w Cluj-Napoca, Cincinnati i Tallinie, a także był sponsorem turnieju WTA w Bad Homburg w 2022 roku. Jakby tego było mało, jest głównym partnerem Niemieckiego Związku Tenisowego, po 46. edycji Porsche Tennis Grand Prix przekazał na cele charytatywne 120 tysięcy euro, a takie światowej sławy tenisistki jak Angelique Kerber i Emma Raducanu są Ambasadorkami Marki Porsche.

Polka Iga Świątek także triumfowała w tym roku w Stuttgarcie stając na podium Porsche Tennis Grand Prix, a po finale 46. edycji Porsche Tennis Grand Prix stała się właścicielką Porsche Taycan Turbo S Sport Turismo.

Wyniki drugie edycji trunieju Tennis Challenge

Kobiety:

1. Olga Brózda
2. Danuta Brożyna
3. Agnieszka Dźwierzyńska

Mężczyźni:

1. Paweł Szymczak
2. Tomasz Dłużak
3. Denys Filima

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała