Znamy drabinki turnieju w Wimbledonie. Bardzo dobre losowanie dla Igi Świątek!

W piątek 30 czerwca odbyło się losowanie wielkoszlemowego turnieju Wimbledon 2023. Turniej na londyńskiej trawie będzie rozgrywany w dniach 3-16 lipca. W turniejach gry pojedynczej wystąpi czworo reprezentantów Polski: Iga Świątek (1. WTA), Magda Linette (23. WTA) i Magdalena Fręch (68. WTA) w rywalizacji kobiet oraz Hubert Hurkacz (18. ATP), rozstawiony z numerem „17” w rywalizacji mężczyzn. Ponadto wystąpią w Londynie trzy pary deblowe z reprezentantami polskiego tenisa: monakijsko-polska para Hugo Nys/Jan Zieliński (rozstawiona z numerem czwartym) oraz dwa duety w grze podwójnej kobiet: Magda Linette w parze z Amerykanką Bernardą Perą i Alicja Rosolska w duecie z Ukrainką Nadią Kichenok.

Najwyżej rozstawiona w turnieju gry pojedynczej kobiet liderka rankingu WTA raczej nie może narzekać na złe losowanie. Przede wszystkim w innej połówce turniejowej drabinki znalazły się dwie, chyba najgroźniejsze, rywalki tenisistki z Raszyna: wiceliderka światowego rankingu tenisistek Aryna Sabalenka oraz broniąca tytułu, trzecia w rankingu WTA reprezentantka Kazachstanu, Elena Rybakina. Z jedną z nich (ze sobą mogą zagrać w półfinale) Polka może się zmierzyć dopiero w meczu finałowym.

Na początek Iga Świątek zagra w pierwszej rundzie z dobrze spisującą się w obecnym sezonie Chinką Zhu Lin (33. ATP). Oczywiście w przypadku awansu liderka światowego rankingu zmierzy się ze zwyciężczynią meczu Martina Trevisan (Włochy) – Sara Sorribes Tormo (Hiszpania).

Druga obecnie polska tenisistka Magda Linette singlowe zmagania w Wimbledonie rozpocznie od meczu ze Szwajcarką Jil Belen Teichmann, a w przypadku pokonania Szwajcarki, spotka się ze zwyciężczynią spotkania Barbora Strycova (Czechy) – Maryna Zanevska (Belgia).

Iga Świątek i Magda Linette, które znalazły się w tej samej, górnej połówce drabinki, na siebie trafić mogą już w czwartej rundzie (1/8 finału).

W połówce Igi Świątek i Magdy Linette z bardziej znanych zawodniczek są między innymi: Petra Martić (Chorwacja), Danielle Rose Collins, Venus Williams, Sofia Kenin i Cori „Coco” Gauff (wszystkie USA), rosyjska tenisistka Daria Kasatkina, tenisistka białoruska Victoria Azarenka, mistrzyni olimpijska, Szwajcarka Belinda Bencić oraz Ukrainka Elina Switolina.

Trzecia z Polek Magdalena Fręch znalazła się w dolnej połówce turniejowej drabinki (tej z Sabalenką i Rybakiną) i w pierwszym meczu czeka ją duże wyzwanie, zmierzy się bowiem z byłą wiceliderką rankingu WTA Tunezyjką Ons Jabeur (6. WTA).

Pierwszą przeciwniczką Aryny Sabalenki będzie Węgierka Panna Udvardy, natomiast Elena Rybakina w pierwszej rundzie trafiła na Amerykankę Shelby Rogers, której trenerem jest obecnie Piotr Sierzputowski, poprzedni szkoleniowiec Igi Świątek.

Jedyny Polak w grze pojedynczej mężczyzn Hubert Hurkacz znalazł się w dolnej połówce drabinki turnieju i w pierwszej rundzie zmierzy się z Hiszpanem Albertem Ramosem Vinolasem.

W turnieju mężczyzn tytułu bronić będzie, myślący o ósmym triumfie w Londynie i wyrównaniu rekordu Szwajcara Rogera Federera, 23-krotny mistrz turniejów wielkoszlemowych w grze pojedynczej, Serb Novak Djoković, którego pierwszym przeciwnikiem będzie Argentyńczyk Pedro Cachin.

Do meczu Hurkacz – Djoković może dojść w czwartej rundzie.

„Jedynką” w turnieju mężczyzn jest lider rankingu ATP Hiszpan Carlos Alcaraz. Na początek przeciwnikiem Hiszpana będzie Francuz Jeremy Chardy.

Iga Świątek, Magda Linette i Hubert Hurkacz pierwsze spotkania rozegrają w poniedziałek 3 lipca, natomiast Magdalena Fręch – we wtorek 4 lipca.

Ich zabraknie w Wimbledonie

Niestety, z różnych względów w najsłynniejszym z turniejów tenisowych nie będzie mogła wystąpić spora grupa zawodniczek i zawodników. W rywalizacji kobiet z bardziej znanych tenisistek nie zagrają: Simona Halep, Amanda Anisimova, Emma Raducanu, Garbine Muguruza, Angelique Kerber (chce wrócić w styczniu), Alison Van Uytvanck, Ajla Tomljanovic.

Najwięksi nieobecni w rywalizacji mężczyzn to z kolei: Karen Khachanov, Pablo Carreno Busta, Jan-Lennard Struff, Jack Draper, Marin Cilic, Rafael Nadal, Gael Monfils.

Drabinka turnieju Wimbledon 2023 w grze pojedynczej kobiet

Iga Świątek (Polska, 1) – Zhu (Chiny)

Martina Trevisan (Włochy) – Sara Sorribes (Hiszpania)

Diane Parry (Francja) – Harriet Dart (Wielka Brytania, WC)

Linda Fruhvirtova (Czechy) – Petra Martić (Chorwacja, 30)

Magda Linette (Polska, 23) – Jil Belen Teichmann (Szwajcaria)

Barbora Strycova (Czechy) – Maryna Zaniewska (Belgia)

Danielle Rose Collins (USA) – Julia Grabher (Austria)

Katie Swan (Wielka Brytania, WC) – Belinda Bencić (Szwajcaria, 14)

Daria Kasatkina (11) – Caroline Dolehide (USA)

Jodie Burrage (Wielka Brytania, WC) – Catherine „Caty” McNally (USA)

Nadia Podoroska (Argentyna) – Tereza Martincova (Czechy)

Yuan Yue (Chiny, Q) – Victoria Azarenka (19)

Elise Mertens (Belgia, 28) – Viktoria Hruncakova (Słowacja, Q)

Venus Williams (USA, WC) – Elina Switolina (Ukraina, WC)

Storm Hunter (Australia, Q) – Wang Xinyu  (Chiny)

Sofia Kenin (USA, Q) – Cori „Coco” Gauff (USA, 7)

Jessica Pegula (USA, 4) – Lauren Davis (USA)

Cristina Bucsa (Hiszpania) – Kamilla Rachimowa

Maria Camila Osorio Serrano (Kolumbia) – Elisabetta Cocciaretto (Włochy)

Rebeka Masarova (Hiszpania) – Mayar Sherif (Egipt, 31)

Zheng Qinwen (Chiny, 24) – Katerina Siniakova (Czechy)

Łesia Curenko (Ukraina) – Claire Liu (USA)

Alycia Parks (USA) – Anna-Lena Friedsam (Niemcy)

Ana Bogdan (Rumunia) – Ludmiła Samsonowa (15)

Veronika Kudermetova (12) – Kaia Kanepi (Estonia)

Marketa Vondrousova (Czechy) – Peyton Stearns (USA)

Sloane Stephens (USA) – Rebecca Peterson (Szwecja)

Zhang Shujai (Chiny) – Donna Vekić (Chorwacja, 20)

Marie Bouzkova (Czechy, 32) – Simona Waltert (Szwajcaria, Q)

Anett Kontaveit (Estonia) – Lucrezia Stefanini (Włochy, Q)

Kateryna Baindl (Ukraina) – Leylah Annie Fernandez (Kanada)

Katie Volynets (USA) – Caroline Garcia (Francja, 5)

Ons Jabeur (Tunezja, 6) – Magdalena Fręch (Polska)

Ysaline Bonaventure (Belgia) – Zhuoxuan Bai (Chiny, Q)

Anna Bondar (Węgry) – Bianca Andreescu (Kanada)

Jessica Bouzas Maneiro (Hiszpania, Q) – Anhelina Kalinina (Ukraina, 26)

Karolina Pliskova (Czechy, 18) – Natalija Stevanović (Serbia, Q)

Carol Zhao (Kanada, Q) – Tamara Korpatsch (Niemcy, LL)

Alaksandra Sasnowicz – Nuria Parrizas Diaz (Hiszpania)

Jasmine Paolini (Włochy) – Petra Kvitova (Czechy, 9)

Beatriz Haddad Maia (Brazylia, 13) – Julia Putincewa (Kazachstan)

Jaqueline Cristian (Rumunia) – Lucia Bronzetti (Włochy)

Sorana Cirstea (Rumunia) – Tatjana Maria (Niemcy)

Greet Minnen (Belgia, Q) – Jelena Ostapenko (Łotwa, 17)

Bernarda Pera (USA, 27) – Wiktoria Tomowa (Bułgaria)

Katie Boulter (Wielka Brytania, WC) – Daria Saville (Australia)

Danka Kovinić (Czarnogóra) – Alize Cornet (Francja)

Shelby Rogers (USA) – Elena Rybakina (Kazachstan, 3)

Maria Sakkari (Grecja, 8) – Marta Kostiuk (Ukraina)

Alison Riske-Amritraj (USA) – Paula Badosa (Hiszpania)

Viktorija Golubić (Szwajcaria, Q) – Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja)

Sonay Kartal (Wielka Brytania, WC) – Madison Keys (USA, 25)

Anastazja Potapowa (22) – Celine Naef (Szwajcaria, Q)

Kaja Juvan (Słowenia, Q) – Margarita Betowa

Mirra Andriejewa (Q) – Xiyu Wang (Chiny)

Heather Watson (Wielka Brytania, WC) – Barbora Krejcikova (Czechy, 10)

Karolina Muchova (Czechy, 16) – Jule Niemeier (Niemcy)

Linda Noskova (Czechy) – Dalma Galfi (Węgry)

Madison Brengle (USA) – Sara Errani (Włochy)

Emma Navarro (USA) – Jekaterina Aleksandrowa (21)

Irina-Camelia Begu (Rumunia, 29) – Rebecca Marino (Kanada)

Yanina Wickmayer (Belgia, Q) – Anna Blinkowa

Warwara Graczewa (Francja) – Camila Giorgi (Włochy)

Panna Udvardy (Węgry) – Aryna Sabalenka (2)

Drabinka turnieju Wimbledon 2023 – gra pojedyncza mężczyzn

Carlos Alcaraz (Hiszpania, 1) – Jeremy Chardy (Francja)

Alexandre Muller (Francja) – Arthur Rinderknech (Francja)

Jason Kubler (Australia) – Ugo Humbert (Francja)

Marco Cecchinato (Włochy) – Nicolas Jarry (Chile, 25)

Alexander Zverev (Niemcy, 19) – Gijs Brouwer (Holandia, Q)

Marc-Andrea Huesler (Szwajcaria) – Yosuke Watanuki (Japonia, Q)

Matteo Berrettini (Włochy) – Lorenzo Sonego (Włochy)

Kimmer Coppejans (Belgia, Q) – Alex de Minaur (Australia, 15)

Frances Tiafoe (USA, 10) – Yibing Wu (Chiny)

Dominic Stricker (Szwajcaria, Q) – Alexei Popyrin (Australia)

Ilja Iwaszka – Federico Coria (Argentyna)

Sho Shimabukuro (Japonia, Q) – Grigor Dimitrow (Bułgaria, 21)

Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania, 31) – Arthur Fils (Francja, WC)

Zhizhen Zhang (Chiny) – Botic van de Zandschulp (Holandia)

Matteo Arnaldi (Włochy, Q) – Roberto Carballes (Hiszpania)

George Loffhagen (Wielka Brytania, WC) – Holger Rune (Dania, 6)

Danił Miedwiediew (3) – Arhur Fery (Wielka Brytania, WC)

Adrian Mannarino (Francja) – Aleksander Szewczenko

Marcos Giron (USA) – Hugo Dellien (Boliwia)

Marton Fucsovics (Węgry) – Tallon Griekspoor (Holandia, 28)

Francisco Cerundolo (Argentyna, 18) – Nuno Borges (Portugalia)

Jiri Lehecka (Czechy) – Sebastian Ofner (Austria, WC)

Milos Raonić (Kanada) – Denis Novak (Austria, Q)

Shintaro Mochizuki (Japonia, Q) – Tommy Paul (USA, 16)

Cameron Norrie (Wielka Brytania, 12) – Tomas Machac (Czechy, Q)

Christopher Eubanks (USA) – Thiago Monteiro (Brazylia)

Christopher O’Connell (Australia) – Hamad Medjedović (Serbia, Q)

Jiri Vesely (Czechy) – Sebastian Korda (USA, 22)

Ben Shelton (USA, 32) – Taro Daniel (Japonia, LL)

Maxime Cressy (USA) – Laslo Djere (Serbia)

Ryan Peniston (Wielka Brytania, WC) – Andy Murray (Wielka Brytania)

Dominic Thiem (Austria) – Stefanos Tsitsipas (Grecja, 5)

Jannik Sinner (Włochy, 8) – Juan Manuel Cerundolo (Argentyna)

Miomir Kecmanović (Serbia) – Diego Schwartzman (Argentyna)

Aleksandar Vukić (Australia) – Daniel Altmaier (Niemcy)

Quentin Halys (Francja) – Daniel Evans (Wielka Brytania, 27)

Yoshihito Nishioka (Japonia, 24) – Daniel Elahi Galan (Kolumbia)

Dominik Koepfer (Niemcy) – Oscar Otte (Niemcy, Q)

Mikael Ymer (Szwecja) – Alex Molcan (Słowacja)

Yannick Hanfmann (Niemcy) – Taylor Fritz (USA, 9)

Borna Corić (Chorwacja, 13) – Guido Pella (Argentyna)

Benjamin Bonzi (Francja) – Harold Mayot (Francja, Q)

Corentin Moutet (Francja) – Richard Gasquet (Francja)

Roman Safiullin – Roberto Bautista (Hiszpania, 20)

Denis Shapovalov (Kanada, 26) – Radu Albot (Mołdawia, Q)

Lloyd Harris (RPA) – Gregoire Barrere (Francja)

Liam Broady (Wielka Brytania, WC) – Constant Lestienne (Francja)

Laurent Lokoli (Francja, Q) – Casper Ruud (Norwegia, 4)

Andriej Rublow (7) – Max Purcell (Australia)

Luca van Assche (Francja) – Asłan Karacew

Sebastian Baez (Argentyna) – Tomas Barrios Vera (Chile, Q)

David Goffin (Belgia, WC) – Nick Kyrgios (Australia, 30)

Aleksander Bublik (Kazachstan, 23) – Mackenzie McDonald (USA)

Jeffrey John Wolf (USA) – Enzo Couacaud (Francja, Q)

Maximilian Marterer (Niemcy, Q) – Borna Gojo (Chorwacja)

Filip Krajinović (Serbia) – Felix Auger-Aliassime (Kanada, 11)

Lorenzo Musetti (Włochy, 14) – Juan Pablo Varillas (Peru)

John Isner (USA) – Jaume Munar (Hiszpania)

Jan Choinski (Wielka Brytania, WC) – Dusan Lajović (Serbia)

Albert Ramos (Hiszpania) – Hubert Hurkacz (Polska, 17)

Tomas Martin Etcheverry (Argentyna, 29) – Bernabe Zapata Miralles (Hiszpania)

Emil Ruusuvuori (Finlandia) – Stan Wawrinka (Szwajcaria)

Jordan Thompson (Australia) – Brandon Nakashima (USA)

Pedro Cachin (Argentyna) – Novak Djoković (Serbia, 2)

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Magdalena Fręch. Fot. WTA 500 Internationaux de Strasbourg 2024

Zwycięstwo Magdaleny Fręch nad Sloane Stephens

Obie Polki, które występują w turnieju WTA 500 Internationaux de Strasbourg 2024, zameldowały się w poniedziałek w drugiej rundzie – 1/8 finału – imprezy we Francji. Kilka godzin po awansie Magdy

Udane otwarcie Magdy Linette w WTA 500 w Strasbourgu

Magda Linette (AZS Poznań) udanie rozpoczęła występ w Internationaux de Strasbourg, ostatniej dużej imprezie na kortach ziemnych przed startem wielkoszlemowego Roland Garros. Poznanianka w poniedziałek pokonała w turnieju WTA 500 w Strasbourgu