Open Beach Tennis Częstochowa

Open Beach Tennis Częstochowa, turniej którego sponsorem tytularnym była firma TK Lighting zebrał silną obsadę i rozgrywany był w jednym z centralnych punktów miasta, otoczony z jednej strony rzeką Wartą, a z drugiej Galerią Jurajską, przy placu zabaw dla dzieci.

Turniej zakończył się zwycięstwem duetu z Wrocławia Wiesław Wiatrowski/Piotr Spławski. W finale pokonali oni debel z Brzegu Andrzej Pyżalski/Marek Szwed 6:1, 6:4. Trzecie miejsce zdobyli Michał Szota/Dariusz Parkitny (obaj z Częstochowy). W spotkaniu o brąz pokonali oni Paulinę Sosnowską i Marka Skowronka 6:2, 6:1. Kolejne miejsca zajęli: Katarzyna Kałuża/Kamil Parkitny, Małgorzata Pyżalska/Francesco Volponi.

– Tenis plażowy zyskuje coraz więcej sympatyków i coraz więcej osób chce uprawiać tę dyscyplinę. Bardzo szybko można bowiem opanować podstawowe techniki. Nawet w jednym dniu – powiedział Wiesław Wiatrowski, jeden z animatorów beach tennisa w Polsce, organizator cyklicznych letnich imprez w Pustkowie w gminie Rewal.

– Częstochowa gościła pierwszy raz zawodników tej wyjątkowej, widowiskowej konkurencji nie wymagającej ogromnego wkładu finansowego. Uczestnicy byli pod wrażeniem profesjonalnego turnieju i każdy wyjechał z nagrodą ufundowaną przez firmę TK Lighting. Mecze półfinałowe oraz finałowe były transmitowane przez Studio Filmowe Oskar na kanale youtube oraz Facebooku – dodał Dariusz Parkitny, organizator i jeden z uczestników.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Podobne wiadomości

Zagrają o tytuły w deblach w Australian Open

W czwartek 27 stycznia, nad ranem czasu polskiego, jeszcze przed rozpoczęciem półfinałów gry pojedynczej kobiet, podczas odbywającego się w Melbourne wielkoszlemowego turnieju Australian Open 2022