Kortowo Ladies Cup

W turnieju Kortowo Ladies Cup rywalizowało aż 40 pań.

Kortowo Ladies Cup – to turniej deblowy wyłącznie z udziałem kobiet i z myślą o kobietach, który wszedł już na stałe do kalendarza ważnych imprez tenisowych dla amatorek rozgrywanych w marcu w Wielkopolsce. W edycji 2022, w której partnerem tytularnym zawodów była marka Gehwol wzięło udział aż 40 uczestniczek.

– Rywalizacja – nie może być inaczej – to zawsze fundament turnieju, bo sport, ruch, aktywność energia to wszystko łączy nas kobiety. Jednak podczas każdego tenisowego wydarzenia staram się, żeby było coś więcej. Dlatego w tym roku zaprosiłam szefową Drużyny Szpiku, Dorotę Raczkiewicz, żeby przekonywała do tego, że jeśli nie ma przeciwwskazań lekarskich warto być dawcą szpiku. Dodatkowo chcieliśmy pomóc uchodźcom z Ukrainy – mówi Joanna Wierszyłłowska-Sobota, organizatorka turnieju, która podkreśla bardzo dużą pomoc w przygotowaniu zawodów Lidki Ostrowskiej.

Za zebrane pieniądze udało się kupić rower dla Igora, za uzbierane od serca kilkaset złotych będzie nauka języka polskiego, przekazano także bransoletki na licytację oraz wspólny ogromny karton darów od „Kobiet dla Kobiet”.

Jak zaznacza Joanna Wierszyłłowska-Sobota panie, które wzięły udział w turnieju swoim przykładem pokazują, że da się tak zorganizować domowe i zawodowe życie, aby iść przez nie aktywnie z rakietą w dłoni.

W tym roku rozegrane zostaną na Kortowie kolejne dwie duże tenisowe imprezy dla pań: w lipcu odbędzie się Gracja, a we wrześniu na Babskie Granie.

Partnerzy turnieju: Polski Związek Tenisowy, Gehwol, Puromedica, Xpattern , Kortowo Restauracja & Hotel. Patronat medialny: „Tenis Magazyn”.

Na podium turnieju Kortowo Ladies Cup stanęły:

  1. Anna Smarsz-Matysiak/Małgorzata Dyzert
  2. Waleria Ślusarczyk/Anna Głowacka
  3. Katarzyna Wachowiak/Katarzyna Łańczak

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Coco Gauff, w Auckland będzie broniła tytułu. Fot. depositphotos.com

Mocna obsada ASB Classic w Auckland!

Na początku stycznia 2023 roku do kalendarza WTA wrócił turniej ASB Classic w nowozelandzkim Auckland. 1 stycznia, ale 2024 startuje kolejna edycja. Na liście startowej