Beach Tennis Poland. W Nadarzynie sukces sportowy i organizacyjny

Nadarzyn był pierwszym przystankiem na drodze tegorocznego cyklu turniejów Wielkiego Szlema w tenisie plażowym.

Nadarzyn był pierwszym przystankiem na drodze tegorocznego cyklu turniejów Wielkiego Szlema w tenisie plażowym. Zawody zorganizowane przez Beach Tennis Poland wspólnie z Międzynarodowym Centrum Sportów Plażowych Piotra Głogowskiego odbyły się pod egidą ITF w międzynarodowej obsadzie. Odbyły się dwa turnieje. Wśród kobiet w obu zwyciężył polsko-węgierski duet: Aleksandra Adamska i Anico Kovacs, a w zmaganiach mężczyzn pierwszego dnia triumfowali Polacy Paweł Cichaczewski i Maciej Nowicki, a drugiego Łotysze: Nikita Ribakovs/Daniels Gaidelis.

– W turnieju wzięła udział prawie cała polska czołówka tenisistów plażowych i kilkoro solidnych graczy europejskich – mówi Marta Pawłowska, prezes Beach Tennis Poland i zarazem koordynatorka do spraw tenisa plażowego przy Polskim Związku Tenisowym. I dodaje: – Boiska były świetnie przygotowane. Uczestnicy nie mogli się nachwalić całego ośrodka, bo gdy doskwierał upał można się było ochłodzić w basenach kąpieliska w Nadarzynie.

Także pod względem sportowym turniej był bardzo udany. Wyniki pierwszego turnieju: kobiety – 1. Aleksandra Adamska (Polska)/Anico Kovacs (Węgry); 2. Anastasija Volgina/Edita Strode (obie Łotwa); 3. Nicole Borzęcka/Dorota Przybylska (obie Polska) oraz Alina Robok/Anna Markowska (obie Polska); mężczyźni – 1. Paweł Cichaczewski/Maciej Nowicki (obaj Polska); 2. Nikita Ribakovs i Daniels Gaidelis (obaj Łotwa); 3. Tomasz Gorzkowski/Maciej Mirosławski (obaj Polska) oraz Gediminas Slivinskas/Eugenijus Zaikauskas (obaj Łotwa).

W drugim turnieju w rywalizacji kobiet ponownie zwyciężyły Aleksandra Adamska i Anico Kovacs wygrywając w finale z Aliną Robok i Anną Morkowską 7:5; 7:5. Na trzecim stopniu podium stanęły: Tatiana Chvantseva (Ukraina) i Hela Sikorska oraz para Anastasija Volgina (Łotwa) i Edita Strode (Łotwa).

– Cieszę się ze wspólnej wygranej z Anico. Znamy się, ale dotychczas występowałyśmy jako rywalki po przeciwnej stronie siatki – zaznacza Aleksandra Adamska, czołowa polska zawodniczka, reprezentantka kraju. – Z Nadarzyna udaję się prosto do Portugalii na cykl czterech turniejów na Azorach, gdzie zagram w parze z Aliną Robak.

W turnieju kobiet zwyciężył polsko-węgierski duet: Aleksandra Adamska i Anico Kovacs.
W turnieju kobiet zwyciężył polsko-węgierski duet: Aleksandra Adamska i Anico Kovacs.

W turnieju mężczyzn w Nadarzynie drugiego dnia zmagań triumfowała para z Nikita Ribakovs (Łotwa) oraz Daniels Gaidelis (Łotwa), pokonując w decydującym pojedynku Michała Więcka oraz Martina Schaale (Niemcy). Trzecie miejsce zajęli: Tomasz Gorzkowski/Maciej Mirosławski oraz Paweł Cichaczewski/Adam Rapeła (wszyscy Polska).

Kolejne przystanki w ramach Wielkiego Szlema to: plaże w nadmorskim Niechorzu (22-24 lipca), Poznań (30-31 lipca, Sport and Beauty Fabianowo) oraz Wrocław (13-14 sierpnia, Nadmorskie Oko).

Kolejne turnieje w cyklu Wielkiego Szlema odbędą się w: Niechorzu, Poznaniu i Wrocławiu.

Z kolei najbliższy duży turniej to mistrzostwa Polski juniorów, które odbędą się w dniach 9-10 lipca w Zbąszyniu na boiskach położonych tuż obok jeziora. 

Zawody w Nadarzynie oprócz Międzynarodowego Centrum Sportów Plażowych wsparła Gmina Nadarzyn, Ministerstwu Sportu i Turystyki.

(ŁOS)

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Maria Szarapowa wraca na kort?

To już prawie trzy lata jak Maria Szarapowa zakończyła swoją karierę tenisową po ostatnim meczu na Australian Open 2020, gdzie uległa Donnie Vekic w pierwszej