Aluplast i Dombud II Mistrzostwa Powiatu w Tenisie o Puchar Starosty Poznańskiego

Korty Centrum Tenisowego Sobota były areną turnieju Aluplast i Dombud II Mistrzostw Powiatu w Tenisie o Puchar Starosty Poznańskiego. W prestiżowej kategorii open amatorów w grze pojedynczej zwyciężyli: Katarzyna Kempf-Wachowiak wśród kobiet i Bartosz Frąckowiak w rywalizacji mężczyzn. W deblach (kategoria open amatorów) pierwsze miejsca zajęły duety: Kinga Przybylska/Waleria Ślusarczyk oraz Maciej Swienton/Krzysztof Osses.

Doskonała pogoda, rywalizacja w duchu fair play i znakomite jedzenie – taką opinię wydali wszyscy uczestnicy turnieju – autorstwa szefa kuchni Zbigniewa Kryka. Tak jednym zdaniem można podsumować drugą edycję mistrzostw.

Finaliści gry podwójnej wraz z organizatorami turnieju.

Słonik – maskotka turnieju

– Poziom sportowy niektórych pojedynków był bardzo wysoki. Widać było dobre przygotowanie i spore umiejętności – skomentował fachowym okiem zawody Jakub Puchalski z BIA Management, współorganizator turnieju.

Jednym z uczestników turnieju był Andrzej Kurcewicz (więcej na: https://tenismagazyn.pl/andrzej-kurcewicz-dzentelmen-na-korcie/), prezes firmy Dombud. Rywalizował on w kategorii open.

– Staram się być na korcie dwa, trzy razy w tygodniu. Nigdy nie uczyłem się grać pod okiem instruktora, ale jeden trening pozostał w mojej pamięci. Odbijałem piłkę na korcie z Nazarem Szpakiem (były zawodnik, obecnie jest trenerem i pracuje w Niemczech – przyp. red.). Zapamiętałem cenną uwagę, którą mi przekazał: „Przy serwisie czy innych uderzeniach trzeba pamiętać o sile uścisku rączki, w skali 1-10”. Ta wskazówka okazała się bardzo pomocna – mówił w wywiadzie dla „Tenis Magazynu” prezes Kurcewicz, który jest również wielkim kibicem białego sportu. – Nie opuściłem żadnego z challengerów rozgrywanych na kortach Parku Tenisowego Olimpia. Do dziś pamiętam pierwszą edycję Porsche Open (obecnie Poznań Open – przyp. red.) i koncert Maryli Rodowicz. Podziwiałem też grę Goffina, Robredo, Janowicza, Agnieszki Radwańskiej, Magdy Linette, Kasi Piter, Kubota i Hurkacza.

Andrzej Kurcewicz był także pomysłodawcą maskotki turnieju – słonika. Każdy z uczestników otrzymał maskotkę z zawieszką, a większa wersja słonika na koniec zawodów została wylosowana. Los uśmiechnął się do Agnieszki Kowalskiej.

Agnieszka Kowalska z maskotką turnieju. Obok Andrzej Kurcewicz.

Zgrany duet

Na kortach CTS zagrał także debel: Jolanta Loga i Magdalena Spychała. Panie zajęły drugą lokatę w rywalizacji open amatorek. Obie od wielu lat amatorsko grają w tenisa.

Jolanta Loga: – Moja przygoda z tenisem rozpoczęła się 20 lat temu na kortach Warty Poznań. Szkoliłam swoje umiejętności pod okiem Jana Stefańskiego. Gram rekreacyjnie, ale regularnie, dwa, trzy razy w tygodniu. Głównie są to deblowe sparingi z koleżankami. Biorę też udział w turniejach amatorskich. Gram wspólnie z Magdą Spychałą. Kilka pucharów w naszych startach już zdobyłyśmy.

Magdalena Spychała: – Od kilku lat zawodowo zajmuję się jogą. Jestem instruktorką. Moja wyuczona profesja to inżynier konstruktor. Jak łatwo zgadnąć, gdy zdecydowałam się poświęcić jodze, to moje życie zmieniło się diametralnie. Lubię oczywiście tenis. Zaczynałam na nie istniejących już kortach na poznańskiej Malcie, a moim pierwszym trenerem był Jerzy Małysz. Obecnie prowadzę szkołę – Joga Blisko Natury w podpoznańskim Miękowie.

Magdalena Spychała i Jolanta Loga.

Organizatorami mistrzostw byli: Fundacja Ruszaj Się, BIA Management.

Patronat honorowy: Starosta Poznański Jan Grabkowski oraz Polski Związek Tenisowy. Sponsorzy tytularni: Aluplast i Dombud; sponsorzy główni: Eltel, Cash Broker, Rehasport, YTEX, Cukiernia Łyskawa.

Wyniki:

Kobiety –

open amatorek gra pojedyncza
1. Katarzyna Kempf-Wachowiak
2. Anna Komar
3. Renata Czerniawska


open amatorek gra podwójna
1. Kinga Przybylska/Waleria Ślusarczyk
2. Jolanta Loga/Magdalena Spychała
3. Katarzyna Kempf-Wachowiak/Barbara Chomicka
4. Agnieszka Kowalska/Aleksander Masiota


Mężczyźni –

open amatorów gra pojedyncza
1. Bartosz Frąckowiak
2. Kacper Cecuła

open amatorów gra podwójna
1. Maciej Swienton/Krzysztof Osses
2. Marek Komar/Adrian Szymot
3. Bartosz Frąckowiak/Michał Ostrowski

kategoria +40 gra pojedyncza
1. Jerzy Maternik
2. Marek Wesołowski


kategoria +50 gra pojedyncza
1. Maciej Swienton
2. Janusz Nowicki

finał turnieju pocieszenia
open amatorów gra pojedyncza
1. Piotr Szczepanek
2. Daniel Szafrański

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

- Mam taką zasadę, aby nie dotykać i nie fotografować się z tenisowymi trofeami - mówi Giorgio Di Palermo. Fot. Archiwum Giorgio Di Palermo

Giorgio Di Palermo: Z miłości do tenisa

Prawnik, wierny kibic AS Roma, miłośnik klasycznej literatury, w wolnych chwilach słuchający rocka i jazzu. Giorgio Di Palermo, w przeszłości manager ATP Tour, obecnie zasiadający