Rodanowa Liga Tenisa. Tomasz Cichański i Michał Murdza zwycięzcami

Uczestnicy spotkania podsumowującego drugą edycję Rodanowej Ligi Tenisa.

Zakończyła się druga edycja Rodanowej Ligi Tenisa. W dwóch ligach rozgrywanych w sezonie 2022/2023 zwyciężyli Tomasz Cichański (I liga) oraz Michał Murdza (II liga). Cykl, w którym rywalizują amatorzy odbywa się na kortach Hotelu Rodan w Kórniku-Skrzynkach.

– W I lidze na podium mamy tych samych zawodników i identyczną kolejność jak w… ubiegłym roku. Stare „wygi” mocno się trzymają, ale nic w tym dziwnego, ponieważ prezentują bardzo dobry poziom sportowy, podobnie zresztą jak pozostali uczestnicy najwyższej fazy rozgrywek. Tenisiści, którzy rywalizują w I lidze w części to byli zawodnicy lub amatorzy, którzy są wielkimi pasjonatami tej dyscypliny i trenują nawet codziennie. Co warto podkreślić także osoby grające w II lidze znacząco podniosły swoje umiejętności – tłumaczą Michał Barański i Stanisław Dziewa, pomysłodawcy i organizatorzy Rodanowej Ligi Tenisowej i dodają: – Zainteresowanie rozgrywkami jest tak duże, że od października, w kolejnym sezonie zacznie funkcjonować dodatkowo III liga, liga dla najmłodszych oraz liga dedykowana specjalnie dla kobiet.

W drugiej edycji, która trwała od października 2022 roku do czerwca tego roku w dwóch ligach (I liga – zaawansowani, II liga – średniozaawansowani) wzięło udział 34 tenisistów. Łącznie, każdy z uczestników rozegrał po 16 meczów. Rywalizowano do dwóch wygranych setów, przy stanie po 1 rozstrzygał super tie-break. W nowym „rozdaniu” uczestnicy mają się umawiać na poszczególne mecze poprzez aplikację tenis4U.

– Formuła rozgrywek sprawdza się już drugi rok. W Rodanowej Lidze Tenisa  grają głównie osoby z pobliskich miejscowości: Kórnika, Śremu, Środy Wielkopolskiej, Borówca. Jest  także kilku tenisistów-amatorów z Poznania – dodają Michał Barański i Stanisław Dziewa.

Jednym z uczestników rozgrywek rywalizującym w II lidze był Krzysztof Alejski: – Grać w tenisa rozpocząłem 10 lat temu w wieku 60 lat. Bardzo późno, ale to był bardzo dobry pomysł. Trenuję dwa razy w tygodniu pod okiem Michała Biegały. Występuję w II lidze bez wielkich sukcesów, ale chęci cały czas są. Gram jednoręczny bekhend. Nieźle wychodzą mi skróty i forhend po crossie. Preferuję grę pojedynczą. W młodości uprawiałem taternictwo, żeglowałem, biegałem.

Klasyfikacja końcowa sezonu 2022/2023

I liga

  1. Tomasz Cichański
  2. Piotr Nowaczyk
  3. Maciej Talarski

II liga

  1. Michał Murdza
  2. Dawid Pietrala
  3. Wojciech Leszczak

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała