Powrót Mai Chwalińskiej na kort

W Trnavie po ponad półrocznej przerwie, wróciła do rywalizacji na kortach Maja Chwalińska.

W Trnavie odbywa się turniej ITF W60. Należy odnotować, że właśnie w tej imprezie, po ponad półrocznej przerwie, wróciła do rywalizacji na kortach Maja Chwalińska (238. WTA, BKT Advantage Bielsko-Biała). Niestety nie był to powrót udany. Polka już w I rundzie gry pojedynczej przegrała z wyżej notowaną Francuzką Oceane Dodin (102. WTA) 2:6, 1:6. Z turniejem rozgrywanym w Słowacji pożegnały się też inne Polki: Katarzyna Kawa (235. WTA, BKT Advantage Bielsko-Biała) oraz Weronika Falkowska (247. WTA, KS Górnik Bytom).

Przypomnijmy, że swój poprzedni mecz 21-letnia Maja Chwalińska pozegrałą pod koniec sierpnia 2022 roku podczas wielkoszlemowego US Open 2022. W połowie września tenisistka urodzona w Dąbrowie Górniczej przeszłą operację kolana i dopiero teraz wróciła na korty, po dłuższej niż przewidywano rehabilitacji (według pierwotnych planów miała powrócić już w grudniu 2022). W meczu z dobrze dysponowaną Francuzką, która w obecnym sezonie wygrała już trzy imprezy ITF, a w poprzednim turnieju w Trnavie dotarła do finału, Chwalińska była bez szans.

W imprezie w Słowacji, w turnieju głównym 2. Empire Women’s Indoor 2023 (korty twarde w hali, 60 tys. dolarów w puli nagród) wystąpiły jeszcze dwie inne Polki: Katarzyna Kawa (235. WTA) oraz Weronika Falkowska (247. WTA), ale one również pożegnały się z turniejem w I rundzie.

Katarzyna Kawa. Fot. Monika Piecha
Katarzyna Kawa. Fot. Monika Piecha

Katarzyna Kawa wyraźnie uległa najwyżej rozstawionej Bułgarce Wiktorii Tomowej (91. WTA) przegrywając w dwóch setach 0:6, 2:6. Natomiast Weronika Falkowska nie sprostała kwalifikantce z Chorwacji Lei Bosković (257. WTA), mimo zwycięstwa w secie otwarcia, przegrywając 6:4, 3:6, 2:6.

W turnieju mogła wystąpić także Urszula Radwańska, (343.WTA), lecz nie przebrnęła dwustopniowych kwalifikacji. Rozstawiona w kwalifikacjach z numerem 11. młodsza z sióstr Radwańskich przegrała 5:7, 5:7 z Włoszką Deborah Chiesą (413. WTA).

Dodajmy, że Polki zgłosiły się w Trnavie również do rywalizacji deblistek i los sprawił, że już w I rundzie zmierzyły się w środę ze sobą. Rozstawiona z numerem „drugim” polska para Katarzyna Kawa/Weronika Falkowska, pokonała duet polsko-czeski Maja Chwalińska/Jesika Malackova 6:4, 6:4.

(MAC)

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Weronika Falkowska to tegoroczna podwójna mistrzyni Polski. Fot. Polski Związek Tenisowy

Weronika Falkowska. Lis na korcie

Lubię gotować. Specjalność zakładu? Makaron ryżowy z krewetkami, cukinia i suszonymi pomidorami – mówi Weronika Falkowska w rozmowie z Józefem Heroldem. Pierwszy telefon po wygranym