Mistrzostwa Powiatu w Tenisie o Puchar Starosty Poznańskiego już po raz czwarty

Plakat 4. edycji Mistrzostw Powiatu w Tenisie o Puchar Starosty Poznańskiego.

Jeśli mamy początek września, to wiadomo, że w tenisowym kalendarzu nie może zabraknąć Mistrzostw Powiatu w Tenisie o Puchar Starosty Poznańskiego. W dniach 9-10 września na kortach Centrum Tenisowego Sobota w gminie Rokietnica odbędzie się czwarta edycja wydarzenia skierowanego do tenisistów amatorów. Sponsorami tytularnymi zawodów są firmy: Caparol, Aluplast, Dombud. Sponsor główny: Eltel. Partner wydarzenia: Cukiernia Łyskawa.

– Od czterech lat, od kiedy odbywa się turniej staramy się trzymać dobry poziom pod względem organizacyjnym. Przede wszystkim cieszy nas jednak stała, wysoka frekwencja, atmosfera, która sprzyja integracji tenisowego środowiska i sportowe umiejętności prezentowane przez uczestników – mówi Zbigniew Cieśliński z Fundacji Ruszaj Się, która obok Bia Tennis Academy jest organizatorem wydarzenia.

Rywalizacja odbywać się będzie w następujących kategoriach: mężczyźni – Open Amatorów, +40, +50, gra pojedyncza, Open Amatorów gra podwójna; kobiety – Open Amatorów – gra podwójna i gry mieszane. Każdy ze zwycięzców poszczególnych kategorii otrzyma okazałe puchary.

Ważna informacja dla uczestników: mężczyźni grają w sobotę (9 września) i mecze finałowe w niedzielę (10 września); rywalizacja z udziałem kobiet tylko w niedzielę (10 września).

– Oprócz uczestników zapraszamy rodziny z dziećmi, które chcą poznać zasady gry w tenisa. Zajęcia będą bezpłatne – dodaje Zbigniew Cieśliński.

Przypomnijmy, że w ubiegłorocznej edycji w grze pojedynczej open triumfowali: Żaneta Łukasiewicz oraz Bartosz Frąckowiak.

Patronat honorowy: Starosta Poznański Jan Grabkowski. Dodajmy, że partnerem mistrzostw jest Rehasport, a patronat medialny objął „Tenis Magazyn”.

Zgłoszenia: do 7 września do północy, email: jakub@biatennis.com, tel. 503 055 877.

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała