LOTOS PZT Polish Tour w Bydgoszczy. Tylko Weronika Ewald w ćwierćfinale

Weronika Ewald (Gdańska Akademia Tenisowa GAT) jako jedyna z polskich tenisistek wystąpi w 1/4 finału turnieju ITF W15 Fale Loki Koki Tennis Cup w Bydgoszczy.

Weronika Ewald (Gdańska Akademia Tenisowa GAT) jako jedyna z polskich tenisistek wystąpi w 1/4 finału turnieju ITF W15 Fale Loki Koki Tennis Cup w Bydgoszczy, ostatniej kobiecej imprezie w tegorocznym LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski 2022.

Ewald to jedna z najbardziej utalentowanych polskich juniorek. W czwartek awansowała do ćwierćfinału po wygranej 6:4, 6:1 z Czeszką Karoliną Kubanovą i jutro będzie walczyć o miejsce w półfinale z jej rodaczką Lindą Klimovicovą, rozstawioną z numerem czwartym.

W sumie w 1/8 finału wystąpiły cztery Polki, ale poniosły porażki w drugiej rundzie. Najbliżej awansu była Zuzanna Bednarz (KS Górnik Bytom), która przegrała zacięty trzysetowy pojedynek z turniejową „dwójką” Słowaczką Katariną Kuzmovą 2:6, 7:6 (7-2), 4:6. Natomiast Stefania Rogozińska-Dzik (KS Górnik Bytom) i Olga Gołaś nie zdołały swoim przeciwniczkom urwać seta.

Porażkę w singlu Rogozińska-Dzik zrekompensowała sobie awansem do półfinału w grze podwójnej, w której występuje z Walerią Olianowską. W czwartek pokonały Ewald i Adę Piestrzyńską (AT Masters Radom) 6:2, 6:0 i teraz na ich drodze stanie słowacko-czeski duet Kuzmova i Julie Struplova, najwyżej rozstawiony w drabince.

Wyniki: https://www.itftennis.com/en/tournament/w15-bydgoszcz/pol/2022/w-itf-pol-03a-2022/order-of-play/

Tomasz Dobiecki

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Weronika Falkowska to tegoroczna podwójna mistrzyni Polski. Fot. Polski Związek Tenisowy

Weronika Falkowska. Lis na korcie

Lubię gotować. Specjalność zakładu? Makaron ryżowy z krewetkami, cukinia i suszonymi pomidorami – mówi Weronika Falkowska w rozmowie z Józefem Heroldem. Pierwszy telefon po wygranym