LOTOS Open Polska – hiszpańsko-chorwacki finał w Bytomiu

Rozstawiony z numerem czwartym Hiszpan Alejandro Manzanera-Pertusa i Chorwat Dino Prizmic spotkają się w sobotnim finale turnieju LOTOS Open Polska (najwyższa ranga – Grade 1 w cyklu ITF Juniors), rozgrywanym na kortach ziemnych Górnika Bytom.

Tekst: Tomasz Dobiecki

Manzanera-Pertusa wyeliminował w piątkowym półfinale turniejową „jedynkę” – Maksa Kaśnikowskiego 6:2, 6:4.

– Po trzech dobrych meczach w turnieju LOTOS OPEN Polska, w których nie straciłem seta, dzisiaj trafiłem na rywala, który był ode mnie mocniejszy i wygrał zasłużenie. Ja jestem bardzo zadowolony, że mogłem w Bytomiu budować formę przed występem w wielkoszlemowym Roland Garros, na który od razu stąd jadę, razem z Aleksandrem Orlikowskim. Mocno wierzę, że te mecze, które tu rozegrałem pomogą mi osiągnąć dobry wynik w Paryżu – powiedział Kaśnikowski, który na co dzień trenuje pod okiem Mario Trnovsky’ego.

Orlikowski również w półfinale zakończył udział w bytomskiej imprezie. Rozstawiony z „dwójką” Polak przegrał w piątek z Dino Prizmicem 6:7 (5-7), 2:6. Mocno trzymamy kciuki za paryski występ Olka i Maksa, a pierwsze mecze odbędą się już w niedzielę!

W finale rywalizacji juniorek wystąpią – Czeszka Dominika Salkova oraz Rosjanka Ksenia Zajcewa, która w piątek nie wyszła na kort, bowiem jej rodaczka Polina Jatcenko (nr 4.) oddała mecz walkowerem. Natomiast Salkova wygrała w półfinale z Kanadyjką Victorią Mboko 6:4, 7:5.

Zwycięstwo w grze podwójnej chłopców odnieśli w piątek Litwin Edas Butvilas i Hiszpan Alejandro Manzanera-Pertusa (nr 1.) pokonując w finale Litwina Viliusa Gaubasa i Chorwata Lukę Mikruta (nr 4.) 3:6, 6:2, 10-6. Wśród dziewcząt tytuł przypadł Belgijkom Tilwith di Girolami i Amelie van Impe, po walkowerze ze strony Chorwatki Luciji Ciric Bagaric i Japonki Eriki Matsudy.

Komplet wyników LOTOS OPEN Polska 2021:
https://www.itftennis.com/en/tournament/j1-bytom/pol/2021/j-g1-pol-01a-2021/draws-and-results/

Już w połowie lipca korty Górnika będą gościć 95. Narodowe Mistrzostwa Polski, w których na uczestników będzie czekać rekordowa pula nagród przekraczająca sumę 700 tysięcy złotych. Złoci medaliści w grze pojedynczej wyjadą z Bytomia Mercedesami Klasy A ufundowanymi przez gdańską firmę BMG Goworowski.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Podobne wiadomości

Zagrają o tytuły w deblach w Australian Open

W czwartek 27 stycznia, nad ranem czasu polskiego, jeszcze przed rozpoczęciem półfinałów gry pojedynczej kobiet, podczas odbywającego się w Melbourne wielkoszlemowego turnieju Australian Open 2022