Nowości

Kucova wygrywa w Sobocie

przez

dnia

Ponad dwie godziny i trzy sety trwał finał pierwszej edycji turnieju Powiat Poznański Open, który rozgrywany był na korcie centralnym Centrum Tenisowego Sobota. Kristina Kucova pokonała Sesil Karatanczewą 1:6, 7:5, 6:3.

Finałowy pojedynek rozgrywany był w tropikalnych warunkach. Obie tenisistki po zakończonym spotkaniu były wyczerpane fizycznie. Kučova po wygraniu ostatniej piłki ze szczęścia upadła na kort.

Pierwszy set był bez historii. Trwał zaledwie 23 minuty. Karatanczewa grała solidny tenis, natomiast Kučova miała na swoim koncie bardzo dużo niewymuszonych błędów. Początek drugiej partii zapowiadał szybki mecz i wygraną zawodniczki reprezentującej Kazachstan (prowadziła 3:0, przełamując dwukrotnie serwis rywalki). W tym momencie losy tego seta się odwróciły. Bardziej agresywny tenis Słowaczki zaczął przynosić jej punkty. Ostatecznie przy stanie 6:5, przy własnym podaniu i drugiej piłce setowej Kucova zdobyła punkt, wygrywając tę partię.

Początek trzeciego seta był wyrównany.Decydujący moment nastąpił przy stanie 3:2 dla Słowaczki, która przełamała rywalkę, obejmując prowadzenie 4:2. Spotkanie do końca było bardzo zacięte, ale Kučova potrafiła utrzymać wywalczoną przewagę.

– Początek meczu nie był udany w moim wykonaniu. Sama nie mogę uwierzyć w to, jak odwróciłam losy tego pojedynku. Za rok chciałabym ponownie zagrać w Sobocie – powiedziała po spotkaniu uszczęśliwiona Kristina Kucova, która zdobyła 100 pkt. w rankingu WTA.

Wynik finału: Kristina Kucova (Słowacja) – Sesil Karatanczewa (Kazachstan) 1:6, 7:5, 6:3.

fot5-1000sobota_1-1000

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *