Klub Tenisowy Mario. Miłośnicy tenisa mają w Pile swoje miejsce

W mieszczącym się przy ul. Dąbrowskiego w Pile Klubie Tenisowym Mario, obecnie trenuje ponad 40 dzieci.

Klub Tenisowy Mario działa w Pile od marca 2001 roku. – Powstaliśmy zgodnie ze sportową tradycją firmy oraz ideą rozwoju lokalnego sportu. Celem tego przedsięwzięcia było, i nadal jest, promowanie zdrowego i sportowego trybu życia wśród mieszkańców Piły i okolic – zapewnia Mariusz Szczeciński, założyciel klubu.

W mieszczącym się przy ul. Dąbrowskiego klubie, obecnie trenuje ponad 40 dzieci. – Jak na nasze realia należy to uznać za spory wyczyn, ponieważ mam wrażenie, że tenis w Polsce wciąż postrzegany jest jako sport elitarny. Niemniej kolejne, dobre wyniki naszych zawodników, a także wysoko wykwalifikowana kadra trenerska i miła atmosfera panująca w klubie przyciągają na korty coraz to nowych adeptów – mówi Mariusz Szczeciński. – Dzieci trenują w małych grupkach, po 4-6 osób, co pozwala na szybkie podnoszenie umiejętności. Zajęcia prowadzone są według zasad Tenis10 i Play&Stay – dodaje założyciel klubu. To właśnie on wraz z Agnieszką Podlecką czuwają nad prawidłowym rozwojem karier młodych tenisistów.

Dodajmy, że KT Mario jest jedynym licencjonowanym klubem w Pile i mającym uprawnienia do organizacji turniejów. Posiada też największy obiekt tenisowy w mieście. – Jesteśmy idealnym miejscem dla wszystkich miłośników tenisa. Zapewniamy doskonałe warunki do aktywnego spędzania czasu. Na naszych kortach każdy może nie tylko doskonalić technikę gry, ale także rozpocząć swoją przygodę z tą dyscypliną sportu. A łatwiej to robić, kiedy w klubie panuje doskonała atmosfera, a tak jest właśnie w naszym przypadku. Ten świetny klimat to zasługa gości, zawodników, instruktorów oraz oddanej swojej pracy kadry – podkreśla założyciel KT Mario.

Klub to także baza. – Mamy cztery doskonale oświetlone korty z nawierzchnią ceglaną, dwie hale całoroczne oraz jeden kort z nawierzchnią ze sztucznej trawy. Do tego dochodzi wypożyczalnia sprzętu, parking i domek klubowy z tarasem – wylicza Mariusz Szczeciński. W prowadzonym przez niego klubie aktualnie trenuje ponad 20 zawodników posiadających licencję PZT. – Niektórzy osiągają niezłe wyniki. Zosia Jacniacka na rankingowych listach PZT w kadetkach plasuje się na 79 miejscu. Wiktoria Bogusławska zajmuje 87 lokatę w młodziczkach, a Antoni Manszewski plasuje się na 267 miejscu w młodzikach. Maluchy do lat 10 objęte są programem Tenis10 – dodaje.

Klub w Pile dysponuje czterema doskonale oświetlonymi kortami z nawierzchnią ceglaną, dwiema halami całorocznymi oraz jednym kortem z nawierzchnią ze sztucznej trawy.
Klub w Pile dysponuje czterema doskonale oświetlonymi kortami z nawierzchnią ceglaną, dwiema halami całorocznymi oraz jednym kortem z nawierzchnią ze sztucznej trawy.

– Oprócz tenisa nasz klub zapewnia wszystkim dzieciom przygotowane ogólnorozwojowe. Wychodzimy bowiem z założenia, że odpowiednia koordynacja ruchowa i motoryka jest niezbędna w grze w tenisa. Na każdych zajęciach sporo czasu poświęcamy więc na gry i zabawy ruchowe. Nasi młodzi zawodnicy korzystają też z usług fizjoterapeutów, którzy dbają o ich zdrowie już od początku ich sportowej przygody – zapewnia Mariusz Szczeciński. – Poza szkoleniem, organizujemy różnego rodzaju turnieje, w tym także te ogólnopolskie oraz prowadzimy ligę. Klub organizuje również okolicznościowe eventy sportowe, nie tylko zresztą tenisowe – kończy założyciel KT Mario.

Tomasz Sikorski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Amerykanin Alex Michelsen (97. ATP, 4) przegrał w pięciu setach 2:4, 3:4 (3), 4:3 (3), 4:3 (5), 3:4 (4) z Hamadem Medjedoviciem (110. ATP Serbia, 6)

Next Gen 2023 rozpoczęty

We wtorek rozpoczął się w krytym kompleksie King Abdullah Sports City w mieście Dżudda w Arabii Saudyjskiej ostatni w sezonie 2023 istotny turniej w męskim

Maria Szarapowa wraca na kort?

To już prawie trzy lata jak Maria Szarapowa zakończyła swoją karierę tenisową po ostatnim meczu na Australian Open 2020, gdzie uległa Donnie Vekic w pierwszej