Juan Martin del Potro chce wrócić do gry w lutym

Argentyńczyk Juan Martin del Potro, który ostatnio występował w czerwcu 2019 roku, a przez ostatnie 2,5 roku zmagał się z kontuzją, planuje powrót do zawodowego tenisa. Mistrz US Open 2009 cały czas podkreśla, że chce zakończyć zawodową karierę na swoich warunkach.

“Trenuję bardzo ciężko. Niektóre dni są lepsze od pozostałych, ale cały czas mam nadzieję, że uda mi się powrócić do rywalizacji na początku przyszłego roku. Byłoby czymś wyjątkowym, gdybym zdołał wrócić na turniej w Buenos Aires, a następnie zagrać w Rio. Możecie sobie wyobrazić, że każdego dnia daję z siebie wszystko, byśmy mogli wkrótce znów się spotkać” – napisał Argentyńczyk na Instagramie.

– Trenuję bardzo ciężko – informuje w mediach społecznościowych Juan Martin del Potro.

Juan Martin del Potro chciałby zatem powrócić w lutym 2022 na rozgrywane na “mączce” turnieje rangi ATP 250 w Buenos Aires oraz ATP 500 w Rio de Janeiro.

Przypomnieć warto, że 33-letni obecnie Juan Martin del Potro to były trzeci zawodnik rankingu ATP (13 sierpnia 2018). Największy sukces odniósł w 2009 roku triumfując w wielkoszlemowym US Open, ale na koncie ma również inne wartościowe osiągnięcia. W każdym z trzech pozostałych turniejów wielkoszlemowych docierał przynajmniej do ćwierćfinału, ma w dorobku brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Londynie (2012) oraz srebrny medal w Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro (2016). W głównym cyklu ATP wywalczył w sumie 22 tytuły w singlu oraz jeden w deblu. (ostatni w 2018 roku w Indian Wells). Ponadto 12 finałów gry pojedynczej przegrał. W 2016 roku z reprezentacją Argentyny sięgnął po Puchar Davisa (w 2008 oraz 2011 Argentyna grała w finale).

Zawodowym tenisistą jest od roku 2005, a w imprezie ATP Tour po raz pierwszy wystąpił w lutym 2006 roku w Vina del Mar.

(MAC)

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Podobne wiadomości