Iga wsparła Fundację FunandDrive Dzieciom

Piękny gest Igi Świątek. Mistrzyni Rolanda Garrosa 2020 przekazała Fundacji FunandDrive Dzieciom pierwszą, osobistą maszynę do naciągania rakiet. Urządzenie zostało opatrzone autografem Igi.

– Celem naszej fundacji jest zbiórka na nowoczesną karetkę do pomocy wcześniakom i noworodkom. Ambulans typu „N” to karetka neonatologiczna służąca wyłącznie do transportu noworodków i wcześniaków w stanie zagrożenia życia. Chcemy wyposażyć w taką karetkę każde województwo w Polsce. Karetka neonatologiczna zostanie zaprojektowana w zabudowie kontenerowej i będzie pierwszą w Polsce tak zaawansowaną karetką do ratowania najmłodszych. Od ‘”zwykłej” karetki wyróżnia ją to ,że medycy mają dostęp do inkubatora z każdej strony, dzięki czemu łatwiej i szybciej mogą zajmować się małym pacjentem – wyjaśnia Tomasz Bonar, prezes Fundacji.

Porody przedwczesne stanowią około 8 procent wszystkich porodów w Polsce, a dzięki rozwojowi medycyny polscy neonatolodzy są w stanie ratować dzieci ważące 500 gramów a nawet mniej. Karetek neonatologicznych jest w Polsce bardzo mało. Jeżdżą do najcięższych przypadków i przewożą najbardziej potrzebujące maluszki między szpitalami. Często są już stare i mocno zużyte. Nie ma dnia, aby taka karetka nie wyjeżdżała z bazy, aby zdążyć na czas uratować życie.

– Zebraliśmy już ponad ćwierć miliona złotych na zakup karetki. Chcemy zachęcić wszystkich do udziału w akcji i przyłączenia się do naszego celu – dodaje Tomasz Bonar.

Link do licytacji:
https://allegro.pl/oferta/maszyna-do-naciagania-rakiet-igi-swiatek-autograf-10768734487

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Podobne wiadomości

Badosa i Norrie triumfują w Indian Wells

Jeden z najważniejszych turniejów w tenisowym kalendarzu, 2021 BNP Paribas Open w Indian Wells, przeszedł do historii. W grze pojedynczej kobiet zwyciężyła Hiszpanka Paula Badosa

Trzy deblowe tytuły polskich tenisistów

Mijający tydzień przyniósł trzy triumfy polskich tenisistów w międzynarodowym Tourze – wszystkie w grze podwójnej (z zagranicznymi partnerami). Zwycięstwa te odnieśli Katarzyna Kawa, Daniel Michalski