Halowe Mistrzostwa Polski Dziennikarzy. Wśród złotych medalistów dziennikarz „Tenis Magazynu”!

Uczestnicy mistrzostw Polski dziennikarzy.

Dziennikarz „Tenis Magazynu” Grzegorz Święcicki zdobył tytuł mistrza Polski w singlu w kategorii Open w Halowych Mistrzostwach Polski Dziennikarzy w Tenisie. Pozostałe tytuły przypadły w udziale: Karolinie Lewandowskiej (VariART), Piotrowi Serockiemu („Super Express”) i Jackowi Lepiarzowi (Deutsche Welle) –  w grach pojedynczych oraz duetom Julia Karczewska i Łukasz Otlewski (Agencja Fotograficzna REPORTER) i Tomasz Barański („Tygodnik Angora”) i Bartosz Luks – w grach podwójnych.

Turniej odbył się w dniach 21-23 kwietnia 2023. Mecze były rozgrywane na sześciu kortach typu hard Akademii Tenisowej Tenis Kozerki pod Grodziskiem Mazowieckim.

W Kozerkach prowadzone były też zajęcia tenisowe dla najmłodszych.
W Kozerkach prowadzone były też zajęcia tenisowe dla najmłodszych.

Wyjątkowe emocje, wysoka frekwencja, wydarzenia towarzyszące, w tym zajęcia dla dzieci zaczynających swoją przygodę z tenisem. Sporo działo się na mistrzostwach dziennikarzy. Turniej zgromadził ponad 50 ludzi mediów, którzy przyjechali do Kozerek z całej Polski, m.in. z Wrocławia, Olsztyna, Choszczna, Łodzi, Rawy Mazowieckiej, Sierpca i Bydgoszczy. Gry toczyły się na nowo wybudowanych kortach twardych z nawierzchnią Laykold. To oficjalna nawierzchnia m.in. US Open, Miami Open i Western&Southern Open.

Mistrzowie starzy i nowi

Wyłoniono mistrzów Polski dziennikarzy w poszczególnych kat. wiekowych z podziałem na rozgrywki kobiet i mężczyzn. Mecze stały na wysokim poziomie, a często o zwycięstwie musiała decydować dogrywka tie-breakowa. Tytuły mistrzowskie obroniła Karolina Lewandowska oraz Grzegorz Święcicki. Oboje wygrywali na turniejach dziennikarskich rangi mistrzowskiej już wielokrotnie. Po raz pierwszy natomiast mistrzem Polski dziennikarzy został natomiast Piotr Serocki. Ten solidny, konstruujący swoje akcje głownie z głębi kortu, tenisista od lat ocierał się o strefę medalową. Regularne treningi, starty w amatorskich turniejach, nauczenie się gry na punkty i radzenie sobie z presją wyniku sprawiły, że w tym roku udało mu się zdominować kat. +50.

Grzegorz Święcicki.
Grzegorz Święcicki.

Wystrzałowy debel

Strzałem w dziesiątkę okazał się losowany debel. W turnieju w systemie grupowo-pucharowym rywalizowało 18 par. Na nudę nikt nie narzekał, a o końcowym sukcesie, jak to w grze podwójnej bywa, decydowały detale, często pojedyncze piłki.

Na kartach panowała przyjazna atmosfera, jedynie w dniu finałów trybuny w pewnym momencie świeciły pustkami. A to dlatego, że swój finał rozgrywała w Stuttgarcie Iga Świątek. Iga jak wiadomo wygrała, ale dziennikarze-tenisiści też mogą czuć się wielkimi zwycięzcami. Spędzili bowiem trzy dni w doborowym towarzystwie na świetnie przygotowanych kortach w Kozerkach.

Bartosz Luks i Tomasz Barański.
Bartosz Luks i Tomasz Barański.

Organizator wydarzenia Klub MEDIA już dziś zaprasza dziennikarzy – tenisistów na swój kolejny turniej. W dn. 16-18 czerwca na kortach WKT MERA odbędą się 62 Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Tenisie. Więcej na www.mediatenis.pl

Wyniki meczów finałowych:

Kobiety

Gra poj. OPEN

Karolina Lewandowska – Elżbieta Perzyńska 6:3, 6:3

Mężczyźni

Gra poj. – kat. OPEN

Grzegorz Święcicki – Tomasz Barański 6:2, 5:7, 10-8

Kat. +50

Piotr Serocki – Adam Romer 6:2, 6:3

Kat. +65

Jacek Lepiarz – Janusz Wiśnioch 6:3, 6:2

Debel

Tomasz Barański/Bartosz Luks – Łukasz Janiak/Rafał Fryc 6:4, 6:4

Mikst

Julia Karczewska/Łukasz Otlewski – Marta Leleniewska/Maciej Kalisz 6:2, 6:4

Organizatorem Turnieju był Klub Dziennikarzy MEDIA, a Parterem Głównym PZU.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął „Tenis Magazyn”.

Tekst i fot: TJ/ Klub Media

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Weronika Falkowska to tegoroczna podwójna mistrzyni Polski. Fot. Polski Związek Tenisowy

Weronika Falkowska. Lis na korcie

Lubię gotować. Specjalność zakładu? Makaron ryżowy z krewetkami, cukinia i suszonymi pomidorami – mówi Weronika Falkowska w rozmowie z Józefem Heroldem. Pierwszy telefon po wygranym