Gniezno. Weterynarze z zapałem grają w tenisa i mają swoje mistrzostwa

Uczestnicy X! Mistrzostw Polski Lekarzy Weterynarii w tenisie.

Po raz jedenasty rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Lekarzy Weterynarii w tenisie. Wydarzenie odbyło się w dniach 9-11 czerwca w Gnieźnie, a niestrudzonym organizatorem zawodów jest wielki pasjonat białego sportu Zbigniew Dzionek, oczywiście lekarz weterynarii.

Turniej zgromadził 30 zawodniczek i zawodników oraz ich rodziny. Pierwszego dnia odbyły się rozgrywki w grach mieszanych i deblowych.

– Wiele par stanowiło zespoły rodzinne. Taka była też idea rywalizacji w tych kategoriach – tłumaczy Zbigniew Dzionek, który również rywalizował w mistrzostwach zdobywając dwa medale.

Drugiego dnia rozegrano mecze eliminacyjne we wszystkich kategoriach gier pojedynczych. Dzień zakończył występ świetnego zespołu Blues Fighters, laureata kilku międzynarodowych festiwali. Koncert zadowolił gusta najbardziej wymagających słuchaczy.

W ostatnim dniu przeprowadzono gry finałowe. – Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani upominkami i tradycyjnie pięknymi statuetkami, które ozdobią niejeden gabinet weterynaryjny – dodaje doktor Zbigniew Dzionek. Mistrzostwa odbyły się pod patronatem i przy wsparciu Krajowej i Wielkopolskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej, której przedstawiciel uczestniczył w uroczystości  nagradzania zwycięzców. 

Komplet wyników:

kobiety open:
1. Aleksandra Szymańska
2. Katarzyna Dzionek
3. Małgorzata Kotewicz

kobiety open amator:
1. Anna Bil
2. Anna Urban
3. Jagoda Małas

mężczyźni open:
1. Maciej Szpak
2. Jakub Urban
3. Tymoteusz Gierszewski

mężczyźni 40+
1. Maciej Szpak
2. Ryszard Przygocki
3. Zbigniew Dzionek

mężczyźni 60+
1. Marek Chmielewski
2. Piotr Kotewicz
3. Marek Klamczyński

debel mężczyzn
1. Ryszard i Wojciech Przygoccy
2. Piotr Talaga i Mirosław Mosiniak
3. Janusz Bil i Jakub Zybała

mikst
1. Katarzyna i Zbigniew Dzionek
2. Aleksandra i Karol Szymańscy
3. Joanna i Marek Klamczyńscy

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała