Dotkliwa porażka Żuka. Awans Michalskiego

Daniel Michalski niespodziewanie pokonał dużo wyżej klasyfikowanego Niemca Matsa Morainga.

Kacper Żuk, który bardzo potrzebuje punktów rankingowych, by móc wystąpić przynajmniej w kwalifikacjach wielkoszlemowego French Open 2022, uczestniczył w Challengerze w Ostrawie, ale tam swojego dorobku punktowego w rankingu ATP nie poprawił, odpadając już w I rundzie (1/16 finału). Do 1/8 finału imprezy w Ostrawie awansował natomiast we wtorek Daniel Michalski.

W minionym tygodniu Kacper Żuk nie obronił wprawdzie tytułu z 2021 roku w Splicie, ale w Chorwacji zaprezentował się dobrze, zdobywając nieco punktów.

Występ w Ostrawie okazał się zupełnie nieudany. We wtorek Kacper Żuk (236. ATP) już w I rundzie (1/16 finału) odpadł z turnieju, po niespełna godzinie, przegrywając z Francuzem Constantem Lestienne 0:6, 1:6.

Dla Kacpra Żuka występ w Ostrawie okazał się zupełnie nieudany.

W secie otwarcia Francuz przełamywał trzy razy podanie Polaka w gemach drugim, czwartym i szóstym, sam natomiast musiał bronić tylko jednego break-pointa. W secie II na korcie nic się praktycznie nie zmieniło, dominował Constant Lestienne. Wprawdzie w gemie drugim Kacper Żuk, po obronie break-pointa, zdołał utrzymać serwis, ale był to jedyny gem wygrany w tym meczu przez tenisistę z Nowego Dworu. W dalszej części seta Polak tracił podanie w gemach czwartym i szóstym, a serwując po zwycięstwo wyżej notowany Constant Lestienne   wykorzystał już pierwszą piłkę meczową, gdy przy własnym serwisie prowadził 40:15.

Znacznie lepiej zaprezentował się we wtorek Daniel Michalski (291. ATP), raczej niespodziewanie pokonując dużo wyżej klasyfikowanego w rankingu ATP Niemca Matsa Morainga 6:3, 7:5.

W secie I Polak roztrwonił wprawdzie przewagę przełamania (prowadził 3:1), ale kiedy po raz drugi przełamał serwis rywala w gemie ósmym, wychodząc na prowadzenie 5:3, za chwilę „zamknął” partię otwarcia zwycięstwem 6:3.

W drugiej odsłonie Polak przegrywał 0:2, ale straty szybko odrobił, później goniąc wynik, bo serwował w tej partii jako drugi, nie dał się przełamać, by w gemie 11. zdobyć kluczowy break i w gemie 12., przy własnym serwisie, przypieczętować sukces. Po 82 minutach to Polak znalazł się w kolejnej rundzie.

W 1/8 finału przeciwnikiem Daniela Michalskiego będzie Ukrainiec Witalij Saczko (243. ATP).