Zmarnowana szansa duetu Olga Danilović/Magda Linette

Magda Linette ma czego żałować, gdyż zwycięstwo w parze z Olgą Danilović było jak najbardziej w ich zasięgu. Fot. Archiwum

Magda Linette miała podczas turnieju WTA 250 Lexus Nottingham Open 2025 bardzo pracowity wtorek. Kilka godzin po tym jak po zwycięstwie nad Alexandrą Ealą zameldowała się w 1/8 finału gry pojedynczej imprezy, ponownie pojawiła się na korcie, by w  parze z Serbką Olgą Danilović rozegrać mecz pierwszej rundy gry podwójnej z duetem czesko-holenderskim Anastasia Detiuc/Bibiane Schoofs. Serbka i Polka były bliskie zwycięstwa, ale mimo że wygrały set otwarcia – ostatecznie przegrały z Czeszką i Holenderką w trzech setach 6:3, 4:6, 4-10 i pożegnały się z turniejem. Mecz trwał godzinę i 21 minut.

Spotkanie od pierwszej wymiany było interesujące. Para serbsko-polska już w pierwszym gemie utrzymała serwis, broniąc dwa break-pointy oraz wygrywając akcję decydującą o wyniku gema, a kilka minut później to Serbka i Polka zmarnowały okazję na break, przegrywając decydującą o rezultacie gema wymianę.

W dalszej fazie zmagań oba duety aż do gema ósmego dość pewnie zwyciężały, mając do dyspozycji serwis. Wówczas Olga Danilović i Magda Linette zaskoczyły rywalki, wypracowując dwa z rzędu break-pointy i już pierwszy zamieniły na break, obejmując w secie otwarcia prowadzenie 5:3, po czym pewnie wygranym własnym gemem serwisowym, po 33 minutach zakończyły pierwszy set meczu zwycięstwem 6:3.

Druga odsłona pojedynku należała do pary czesko-holenderskiej. Anastasia Detiuc i Bibiane Schoofs zdobyły break w gemie drugim i przewagi do końca seta nie roztrwoniły. Olga Danilović i Magda Linette miały wielką szansę na re-break w gemie siódmym, w którym prowadziły przy podaniu przeciwniczek 40:0, lecz cztery następne wymiany (trzy break-pointy i akcja decydująca o wyniku gema) padły łupem Czeszki i Holenderki.

Wówczas Olga Danilović i Magda Linette zaprzepaściły aż cztery szanse na odrobienie strat, ale nie zrezygnowały i w gemie dziewiątym dopięły swego, po breaku w ostatniej chwili odrobiły stratę podania. Serbka i Polka ponownie nie wykorzystały dwóch b reak-pointów, ale były górą w akcji będącej zarazem kolejnym break-pointem dla nich i piłką setową dla duetu Anastasia Detiuc/Bibiane Schoofs. Rywalizacja w drugiej partii meczu trwała więc dalej.

Niestety, duet serbsko-polski serwując, by w secie drugim doprowadzić do remisu 5:5, nie utrzymał podania, przegrywając przy równowadze kluczową akcję i w takich okolicznościach to duet czesko-holenderski zwyciężył w secie drugim 6:4.

W zaistniałej sytuacji o zwycięstwie w meczu i awansie do ćwierćfinału decydował set trzeci. Rozstrzygającą rozgrywkę Olga Danilović i Magda Linette zaczęły od mini-breaka, ale za chwilę same straciły punkt, mając do dyspozycji serwis, a w dalszej fazie decydującej partii jeszcze trzykrotnie przegrywały akcję rozpoczynaną własnym podaniem, w konsekwencji przegrywając decydujący set 4-10 i po porażce z parą Anastasia Detiuc/Bibiane Schoofs 6:3, 4:6, 4-10 odpadając z turnieju.

Olga Danilović i Magda Linette mają czego żałować, gdyż zwycięstwo było jak najbardziej w ich zasięgu. Tym samym Magda Linette może już w pełni skoncentrować się na rywalizacji w grze pojedynczej.

W ćwierćfinale gry podwójnej imprezy WTA 250 Lexus Nottingham Open 2025 to duet Anastasia Detiuc/Bibiane Schoofs zmierzy się ze zwyciężczyniami meczu Anna Danilina/Ena Shibahara (Kazachstan/Japonia, 4) – Isabelle Haverlag/Maia Lumsden (Holandia/Wielka Brytania).

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Katarzyna Kawa (BKT Advantage Bielsko-Biała) odniosła drugie w karierze i jednocześnie w tym sezonie zwycięstwo w turnieju rangi WTA 125, po majowym triumfie w Huzhou. W niedzielę sięgnęła po tytuł …

Dzięki triumfowi w 's-Hertogenbosch Kamil Majchrzak zadebiutuje w TOP 50 singlowego rankingu tenisistów ATP. Fot. Libéma Open

Kamil Majchrzak mistrzem turnieju ATP 250 Libema Open 2026 w grze pojedynczej  mężczyzn! W rozegranym w niedzielę 14 czerwca 2016 finale imprezy odbywającej się na trawiastych …

Martyna Kubka (WKT Mera Warszawa) zrobiła kolejny ważny krok w stronę TOP 200 najlepszych tenisistek świata i w poniedziałek osiągnie najwyższą w dotychczasowej karierze 229. pozycję …

Karol Filar wygrał swój pierwszy mecz podczas Challengera ATP w Poznaniu. Fot. Paweł Rychter

Deszczowa niedziela 14 czerwca w Parku Tenisowym Olimpia sprawiła, że nie udało się rozegrać wszystkich meczów pierwszej rundy eliminacji do turnieju głównego Enea Poznań Open 2026. …