Uniwersytet Warszawski i Akademia Leona Koźmińskiego wygrywają w Poznaniu

Na kortach AZS Poznań odbył się turniej półfinałowy „A” Akademickich Mistrzostw Polski w Tenisie organizowany przez Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Tekst: Piotr Suszka

W zawodach wzięło udział 104 zawodników i zawodniczek z osiemnastu uczelni z północnej części Polski. W ciągu trzech dni rozegrano 84 pojedynki międzyuczelniane. Turniej półfinałowy AMP w Tenisie zapewnił awans do turnieju finałowego ośmiu najlepszym drużynom żeńskim i siedmiu męskim, które za kilka tygodni zagrają w na turnieju w Gdańsku.

W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się drużyna Akademii Leona Koźmińskiego z Warszawy w składzie Weronika Falkowska, Martyna Kubka, Wiktoria Kulik i Monika Orłowska. W całym turnieju nie straciły one ani jednego seta. Drugie miejsce w turnieju kobiet zajęła drużyna Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Marta Zając, Karolina Owczarek, Marta Gołębniak), natomiast trzecie wywalczył Uniwersytet Medyczny w Poznaniu (Julia Przybylska, Zofia Stanisz) wygrywając w ostatnim meczu z Uniwersytetem Gdańskim (Marta Komar, Natalia Komar, Marta Sulewska, Daria Danielewicz). Poza czołową czwórką do turnieju finałowego awansował Uniwersytet Warszawski, Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Politechnika Poznańska i Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

Zmagania mężczyzn zamykała długa rywalizacja pomiędzy Uniwersytetem Warszawskim (Piotr Kropiwnicki, Adam Kwiatkowski, Filip Olech, Andrzej Zychowicz) i Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu (Maciej Szymankiewicz, Wojciech Bratkowski, Szymon Politowski). Ponad dwugodzinny mecz rozstrzygnął się na korzyść Uniwersytetu Warszawskiego, który przegrał debla (7:6 3:6 6:10), ale wygrał oba mecze singlowe (7:6 6:3 i 7:5 4:6 10:0). Półfinałowe podium uzupełnił Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (Michał Matuszewski, Norbert Tadyszak, Franciszek Dudek), który wygrał mecz o trzecie miejsce z drużyną Akademii Leona Koźmińskiego bez straty seta. Grupę drużyn awansujących do turnieju finałowego uzupełniły męskie reprezentacje Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Adama Mickiewicza i Szkoły Głównej Handlowej.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Podobne wiadomości

Badosa i Norrie triumfują w Indian Wells

Jeden z najważniejszych turniejów w tenisowym kalendarzu, 2021 BNP Paribas Open w Indian Wells, przeszedł do historii. W grze pojedynczej kobiet zwyciężyła Hiszpanka Paula Badosa

Trzy deblowe tytuły polskich tenisistów

Mijający tydzień przyniósł trzy triumfy polskich tenisistów w międzynarodowym Tourze – wszystkie w grze podwójnej (z zagranicznymi partnerami). Zwycięstwa te odnieśli Katarzyna Kawa, Daniel Michalski