Sara Twardowska w drugiej rundzie Mistrzostw Świata Niesłyszących

Reprezentacja Polski podczas Mistrzostw Świata Osób Niesłyszących w Tenisie. Fot. Polski Związek Sportu Niesłyszących

Sara Twardowska zagra w drugiej rundzie Mistrzostw Świata Osób Niesłyszących, rozgrywanych na kortach o twardej nawierzchni w greckim mieście Hersonissos. W niedzielnym meczu w imponującym stylu pokonała pochodzącą z Francji mistrzynię Europy w grze podwójnej, Marinę Beney 6:0, 6:1.

Pełna dominacja

Pierwsza odsłona meczu rozpoczęła się na korzyść Sary Twardowskiej. Już na początku meczu dało się zauważyć, że francuska zawodniczka borykała się z problemami z poruszaniem się, co Polka potrafiła w pełni wykorzystać na korcie. To była pełna dominacja. Sara konsekwentnie rozprowadzała po korcie rywalkę i tym samym zmuszała ją do popełniania błędów. Pierwszy set zakończył się wynikiem 6:0 dla Sary.

Na początku drugiego seta Francuzka próbowała odmienić losy meczu i wyraźnie stawiała opór. Jednak przy stanie 1:1 Polka przełamała przeciwniczkę na 2:1. W kolejnych gemach Sara nie dała szansy Francuzce na przejęcie inicjatywy w meczu. Polka do samego końca grała w pełnej ofensywie. Mecz zakończył się wynikiem 6:0, 6:1 na korzyść polskiej zawodniczki.

Okiem trenera

Na temat niedzielnego pojedynku Sary wypowiedział się jej wieloletni trener, Bartosz Olszewski: – Przeciwniczka Sary to mistrzyni Europy niesłyszących w grze podwójnej. Ma dobre czucie piłki. Spodziewaliśmy się, że będzie chciała skracać wymiany i chodzić do siatki. Rywalka miała jednak wyraźne problemy z poruszaniem się – przed meczem oglądał ją fizjoterapeuta i tylko trzy gemy były wyrównane. Zwycięstwa nie należy jednak umniejszać, ponieważ dwie godziny po tym spotkaniu Francuzka wygrała mecz mikstowy. Sara grała dość spokojnie, pewną grą „prawo-lewo” prowokowała błędy przeciwniczki. Poza tym dobrze grała skrótem i właściwie odpowiadała na drop shoty rywalki.

Koniec greckiej przygody dla Kalinowskiego

Dzień wcześniej do drugiej rundy Mistrzostw Świata Niesłyszących również zakwalifikował się polski tenisista, Jacek Kalinowski, który po wyrównanej walce zwyciężył w wyniku 6:3, 4:6, 6:3 z Tsai – Yuan Kuo. Jednak w niedzielnym pojedynku Polak zakończył swoją przygodę w Grecji przegrywając w singlu z Andresem Sebastianem Vazquezem 3:6, 0:6.

W drugiej rundzie Mistrzostw Świata Niesłyszących Sara Twardowska będzie miała okazję zmierzyć się z pochodzącą z Włoch Christiną Abrami.

Weronika Krupko

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała