Rolex Monte Carlo ATP Masters 1000. Triumf  Andrieja Rublowa

Andriej Rublow odniósł 13. w karierze zwycięstwo w turnieju głównego cyklu ATP Tour. Fot. Rolex Monte Carlo ATP Masters 1000/ATP Tour

Andriej Rublow (6. ATP) został w niedzielę późnym popołudniem triumfatorem ważnego, prestiżowego turnieju tenisowego mężczyzn Rolex Monte Carlo ATP Masters 1000, pokonując w finale 5:7, 6:2, 7;5 utalentowanego Duńczyka Holgera Rune (9. ATP).

To 13. w karierze urodzonego w Moskwie rosyjskiego tenisisty turniej głównego cyklu ATP Tour, ale dopiero pierwszy rangi ATP Masters 1000. Holger Rune, niespełna 20-letni Duńczyk ma czego żałować, był bowiem bardzo blisko pokonania w ich trzeciej konfrontacji po raz drugi  sześć lat starszego rywala i odniesienia czwartego triumfu w zawodach ATP Tour.

Po porażce w secie otwarcia Andriej Rublow wygrał wprawdzie wyraźnie drugą odsłonę  finału, lecz w trzeciej przegrywał 0:3 oraz 1:4, by jednak odwrócić przebieg rywalizacji.

Andriej Rublow z pucharem za wygraną w Monte Carlo.

– Nie wiem, co powiedzieć… W trzecim secie miałem tylko nadzieję, że wciąż mam szansę wrócić do gry. I w końcu to zrobiłem – mówił po trwającym dwie godziny, 36 minut finale zwycięzca turnieju w stolicy Księstwa Monaco.

(MAC)

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Amerykanin Alex Michelsen (97. ATP, 4) przegrał w pięciu setach 2:4, 3:4 (3), 4:3 (3), 4:3 (5), 3:4 (4) z Hamadem Medjedoviciem (110. ATP Serbia, 6)

Next Gen 2023 rozpoczęty

We wtorek rozpoczął się w krytym kompleksie King Abdullah Sports City w mieście Dżudda w Arabii Saudyjskiej ostatni w sezonie 2023 istotny turniej w męskim