Piter i Kałasznikowa zagrają o tytuł w Bogocie

Katarzyna Piter zagra w niedziele w finale gry podwójnej turnieju WTA 250 w Bogocie. Fot. LOTOS PZT Polish Tour

Katarzyna Piter i Oksana Kałasznikowa awansowały do finału imprezy WTA 250 rozgrywanej na kortach ziemnych w stolicy Kolumbii Bogocie. Polsko-gruzińska para deblowa w sobotę po dwusetowym półfinałowym pojedynku pokonały Lidię Morozową i Laurą Pigossi (Brazylia) 6:2, 6:4 i w niedzielę zagrają o tytuł z Iriną Chromaczową i Iriną Shymanovih.

Set I trwał zaledwie 30 minut i zakończył się pewnym zwycięstwem Katarzyny Piter i Oksany Kałasznikowej, które od samego początku narzuciły rywalkom dużą presję obejmując prowadzenie 4:0 w gemach. Rywalki wprawdzie wygrały dwa kolejne gemy przy własnym podaniu, ale podwójnego przełamania nie zdołały odrobić.

Partia numer „dwa” miała zdecydowanie bardziej wyrównany przebieg. Przy stanie po 2 w gemach, Polka i Gruzinka zdobyły przełamanie. Brazylijka i tenisistka z Białorusi nie potrafiły odrobić tej straty i ostatecznie po 69 minutach przegrały z Piter i Kałasznikową 2:6, 4:6.

Wynik meczu w drugiej parze półfinałowej: Irina Chromaczowa/Irina Shymanovih – Irina Bara (Rumunia)/Sara Errani (Włochy) 6:3, 3:6, 14-12.

Przypomnijmy, że tydzień wcześniej polsko-gruziński debel Katarzyna Piter i Oksana Kałasznikowa dotarł do finału turnieju WTA 125 (WTA Challenger) w meksykańskim mieście San Luis Potosi, który również rozgrywany był na kortach ziemnych.

(ŁOS)

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała