LOTOS PZT Polish Tour w Bydgoszczy

Stefania Rogozińska-Dzik (KS Górnik Bytom) i Waleria Olianowska przegrały 4:6, 6:1, 7-10 z ukraińską parą rozstawioną z numerem drugim – siostrami Maryną i Nadiją Kolb w finale turnieju ITF W15 Fale Loki Koki Tennis Cup w Bydgoszczy, zaliczanego do 4. edycji LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski 2022.

W niedzielnym finale gry pojedynczej (początek godz. 11.00) rozstawiona z numerem siódmym Olianowska spotka się z Czeszką Lindą Klimovicovą (nr 4.).

Pierwsza z nich w sobotę uporała się łatwo z Ukrainką Jelizawetą Kotliar 6:1, 6:0, natomiast Klimovicova odwróciła losy meczu i wygrała ze Słowaczką Katariną Kuzmovą (nr 2.) 3:6, 7:6 (7-5), 7:5.

W imprezie ITF W15 rozgrywanej na kortach ziemnych w Bydgoszczy wystartowało w singlu 11 polskich tenisistek, a cztery z nich przeszły pierwszą rundę. Jako jedyna do ćwierćfinału dotarła utalentowana 16-latka Weronika Ewald (Gdańska Akademia Tenisowa GAT)

Wyniki: https://www.itftennis.com/en/tournament/w15-bydgoszcz/pol/2022/w-itf-pol-03a-2022/order-of-play/

Fale Loki Koki Tennis Cup 2022 zamyka rywalizację tenisistek w 4. edycji LOTOS PZT Polish Tour – Narodowego Pucharu Polski. Był to najmniejszy z trzech kobiecych turniejów, bowiem przed tygodniem odbył się ITF W25 Radom Lotos Cup.

Natomiast na początku sierpnia na twardych kortach Narodowego Centrum Szkoleniowego Polskiego Związku Tenisowego w Kozerkach rozegrano pierwszy w kraju turniej rangi ITF W100 Memoriał Pary Prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich – Polish Open. W finale polscy kibice mieli okazję kibicować Magdzie Linette (AZS Poznań), która jednak przegrała walkę o tytuł z Czeszką Kateriną Siniakovą, byłą liderką deblowego rankingu WTA.

W tym tygodniu na kortach Narodowego Centrum Szkoleniowego PZT pod Grodziskiem Mazowieckim o punkty do światowego rankingu walczą tenisiści w pierwszej edycji challengera ATP90 Kozerki Open również zaliczany do LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski. Sponsorem tytularnym tego cyklu oraz sponsorem strategicznym Polskiego Związku Tenisowego jest Grupa LOTOS.

Tomasz Dobiecki

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała