LOTOS PZT – Halowy Puchar Polski z rekordową pulą nagród!

Na kortach Górnika Bytom rywalizować będą kobiety (5-7 listopada), w Centrum Tenisowym Sobota mężczyźni (12-14 listopada). A gra toczyć się będzie o wysoką stawkę, bo pula nagród w turniejach rozgrywanych w ramach LOTOS PZT – Halowy Puchar Polski wynosić będzie aż… 116 tys. zł. Sponsorem Tytularnym cyklu jest Grupa LOTOS.

– W obu imprezach powinniśmy zobaczyć czołowych polskich graczy, którzy będą mieli okazję nie tylko do konfrontacji na korcie z mocnymi rywalami, ale będą mogli także podreperować swoje budżety – mówi Dariusz Łukaszewski, wiceprezes do spraw sportowych Polskiego Związku Tenisowego, a zarazem dyrektor turnieju w Bytomiu. I dodaje: – Jako Związek staramy się stworzyć warunki, które pozwolą zdolnym zawodnikom rozwijać się sportowo oraz zarabiać pieniądze. Jak wiadomo finanse są niezbędne, a my chcemy, żeby to, co tenisistki i tenisiści zarobią na korcie dzięki inicjatywom Związku stanowiło nawet 30 procent ich rocznego budżetu.

W ubiegłym roku PZT zorganizowało cztery imprezy w ramach Halowego Pucharu Polski z niższymi nagrodami pieniężnymi. Tegoroczne premie – zarówno w Bytomiu jak i Sobocie – będą wynosić po 58 tys. zł. To trzykrotnie więcej niż w 2020 roku. Triumfatorzy w każdym z turniejów otrzymają po 14 tys. zł, a finaliści po 10 tys. zł. Półfinaliści mogą liczyć na czeki po 7 tys. zł.

Kto zagra na Śląsku i w Wielkopolsce? – Termin zgłoszeń mija wprawdzie w piątek, ale mogę powiedzieć, że na liście startowej pojawiły się m. in. dwie tenisistki PZT LOTOS Team – Weronika Falkowska i Martyna Kubka. Wśród zgłoszonych są też Julia Oczachowska czy Rozalia Gruszczyńska – zaznacza prezes Łukaszewski.

Na kortach Centrum Tenisowego Sobota również nie zabraknie krajowej czołówki. Z dotychczas zgłoszonych zawodników najwyżej na liście PZT, na piątym miejscu jest Michał Dembek. – U nas termin zgłoszeń mija 5 listopada, ale już mamy kilka ciekawych nazwisk, w dużej części reprezentujących młodą „falę”: Szymon Kielan, Wojciech Marek, czy Martyn Pawelski – mówi Wojciech Jaraczewski, dyrektor turnieju w Sobocie.

Sponsorzy tytularni cyklu LOTOS PZT – Halowy Puchar Polski: Grupa LOTOS i Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała