Jan Nowacki: Sprawdzić się na arenie międzynarodowej

Ma 14 lat i aktualnie jest piątym zawodnikiem rankingu PZT do lat 14. Swoją przygodę z tenisem Jan Nowacki rozpoczął w wieku 6 lat w Wola Tenis Club. Następnie reprezentował barwy sekcji tenisowej warszawskiej Legii, a obecnie, od 2019 roku, jest zawodnikiem CKT Grodzisk Mazowiecki.

– Uczę się w VII klasie Tenisowej Szkoły Podstawowej w Grodzisku, co pozwala mi w najbardziej efektywny sposób łączyć tak ważną dla mnie naukę z codziennymi treningami – zapewnia Jan Nowacki, zawodnik Akademii Tenisowej Tenis Kozerki.

– Moim trenerem jest obecnie Jakub Tokarz, z którego pasji, doświadczenia i wiedzy mam okazję korzystać każdego dnia. Nad moim rozwojem w zakresie przygotowania motorycznego czuwa trener Anna Szymańska. Akademia zatrudnia zresztą cały zespół uznanych i doświadczonych trenerów, którzy są mocno zaangażowani w mój rozwój. Mam również możliwość trenowania ze starszymi, bardziej doświadczonymi kolegami i koleżankami, co niewątpliwie pozytywnie przekłada się na mój rozwój – uważa zawodnik.

– W mojej dotychczasowej przygodzie z tenisem udało mi się osiągnąć kilka sukcesów jak chociażby: medale – srebrny oraz dwa brązowe – mistrzostw Polski w deblu w kategoriach U12 i U14 czy też wygranie wielu turniejów rangi OTK, zarówno w singlu jak i w deblu. Najwyżej cenię sobie jednak dotychczasowe powołania na zgrupowania kadry, co jest dla mnie ogromnym zaszczytem i motywacją do dalszej pracy – zapewnia aktualny brązowy medalista mistrzostw Polski do lat 14 w grze podwójnej.

– W najbliższym czasie chciałbym dalej poprawiać swoje miejsce rankingowe, a także spróbować, w większym zakresie, swoich sił na arenie międzynarodowej. Niedoścignionym mistrzem zarówno na korcie, jak i poza nim zawsze będzie dla mnie Roger Federer. To wzór elegancji gry przy zachowaniu jej efektywności. Wygrać sto turniejów rangi ATP, to coś niebywałego, bo sam wiem jak trudno jest zwyciężyć w turnieju choćby najniższej rangi – twierdzi młody zawodnik.

– Chciałbym się dalej rozwijać jako tenisista i osiągać coraz to bardziej znaczące sukcesy. Moim sportowym marzeniem jest reprezentowanie Polskę w dorosłym tenisie, np. w Pucharze Davisa oraz regularna gra w turniejach wielkoszlemowych. Wiem, że będzie to możliwe do zrealizowania wyłącznie dzięki ciężkiej i systematycznej pracy, ale jestem na to gotowy, bo tenis to moja pasja i miłość.

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Hubert Hurkacz w IV rundzie French Open!

Hubert Hurkacz odniósł kolejne ważne zwycięstwo w swojej karierze. W III rundzie tegorocznych zmagań w paryskim wielkoszlemowym Roland Garros reprezentant Polski pokonał Davida Goffina 7:5,