Znamy młodzieżowych mistrzów Polski. W singlu złoto dla Hertel i Pawelskiego

Anna Hertel (AZS Poznań) oraz Martyn Pawelski (KS Górnik Bytom) zostali złotymi medalistami Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23 w grze pojedynczej, które w piątek zakończyły się na kortach AZS w Poznaniu.

– Na pewno na uwagę zasługuje występ Martyna Pawelskiego (na zdjęciu głównym). Ten chłopak dysponuje znakomitymi warunkami fizycznymi, świetnym serwisem. Widać w jego ruchach, poruszaniu się po korcie sportowe geny odziedziczone po najbliższych – mówi Jacek Muzolf, dyrektor turnieju i zarazem szef sekcji tenisowej AZS Poznań. I dodaje, że poziom sportowy turnieju był wysoki, a dużo spotkań było wyrównanych i kończyło się dopiero po trzech setach.

Jako pierwsze z finałowych pojedynków zakończyło się starcie mężczyzn. Martyn Pawelski pokonał Karola Filara (Advantage Bielsko Biała) 6:2, 6:3.

Martyn Pawelski.

– Wynik może na to nie wskazuje, ale był to trudny mecz. Wiedziałem, że od początku muszę narzucić swój, agresywny styl gry. Mocną stroną Karola jest forhend, zdawałem sobie sprawę, że nie mogę dać się zepchnąć do obrony – powiedział po wygranym finale Martyn, który do stolicy Wielkopolski przyjechał z tatą Marcinem. Dla niespełna 17-letniego Martyna szczególnie stresujący mógł być mecz z Jaszą Szajrychem (WKS Grunwald Poznań) o awans do półfinału. Zwycięzca tego spotkania – zgodnie z obietnicą Tomasza Iwańskiego, trenera głównego PZT – otrzymać miał „dziką kartę” do zasadniczej fazy turnieju LOTOS PZT Polish Tour (futures z pulą nagród 25 tys. dolarów) we Wrocławiu. Ten pojedynek był bardzo zacięty i zakończył się wygraną tenisisty ze Śląska dopiero w trzech setach. Na „osłodę” Jasza otrzymał „dziką kartę” do eliminacji imprezy w stolicy Dolnego Śląska.

– Tytuł mistrza Polski do lat 23 to moje największe dotychczas osiągnięcie sportowe. Trenerem, z którym współpracuję jest Adam Przybyszewski. Jednak najwięcej zawdzięczam rodzicom – dodał Martyn. Mama Aleksandra (z domu Śniegoń) przez wiele grała w reprezentacji Polski w piłce ręcznej, tata Marcin był medalistą kraju w pływaniu. Babcia i dziadek również byli profesjonalnymi sportowcami.

W zmaganiach kobiet złoto wywalczyła Anna Hertel. Zawodniczka AZS-u Poznań pokonała Julię Oczachowską (Goplania Inowrocław) 7:6, 4:6, 6:4. Mecz – jak wskazuje wynik – był zacięty, a o wygranej zdecydowały niewielkie błędy, które wykorzystała solidnie prezentująca się na korcie Hertel.

Anna Hertel.

W deblu mężczyzn główne trofeum przypadło w udziale duetowi Piotr Matuszewski (AZS Poznań)/Piotr Pawlak (WKT Mera Warszawa). W finale pokonali oni parę gospodarzy: Marcel Politowicz (Park Tenisowy Olimpia) i Dawid Taczała (AZS Poznań) 3:6, 7:6, 10-5.

Od lewej stoją: Dawid Taczała, Marcel Politowicz, Piotr Matuszewski i Piotr Pawlak.

W rywalizacji kobiet w grze podwójnej złoty medal wywalczyły Adrianna Sosnowska (AZS Łódź) i Marcelina Podlińska (Górnik Bytom), które w decydującym meczu zwyciężyły debel Karolina Jaśkiewicz (UKS Omega Smolec)/J. Oczachowska 4:6, 7:5, 10-6.

Marcelina Podlińska.

W finale gry mieszanej Marcelina Podlińska/Wojciech Marek (oboje Górnik Bytom) pokonali Magdalenę Hędrzak (Górnik Bytom) i Gabriela Bilińskiego (KS Sokół Rzeszów) 6:7, 6:3, 10-6.

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Hubert Hurkacz w IV rundzie French Open!

Hubert Hurkacz odniósł kolejne ważne zwycięstwo w swojej karierze. W III rundzie tegorocznych zmagań w paryskim wielkoszlemowym Roland Garros reprezentant Polski pokonał Davida Goffina 7:5,