Półfinalistka Roland Garros oraz polskie nazwiska na liście startowej w Gdyni

WTA potwierdziło listę zawodniczek do turnieju głównego singla BNP Paribas Poland Open. Katarzyna Kawa i Magdalena Fręch mają zagwarantowane miejsca w drabince głównej. Inne Polki będą mogły zagrać w turnieju głównym dzięki „dzikim kartom”. Można też kupować już bilety na platformie eBilet.pl.

Lista zgłoszeń wygląda obiecująco. Cutoff, czyli pozycja rankingowa ostatniej zawodniczki, która nie będzie musiała grać w eliminacjach, ustalił się na poziomie 145. To dość wysoko jak na turniej rangi WTA 250, przy czym akurat 145. miejsce zajmuje Magdalena Fręch.

– Jako były zawodnik wiem, jak ważna dla młodych tenisistów i tenisistek jest szansa zagrania w imprezie głównego cyklu. Dobry występ pomaga zdobyć mnóstwo punktów i szybciej przebić się w rankingu. Można wspomnieć choćby przykład Agnieszki Radwańskiej, która bez „dzikich kart” do turniejów w Warszawie potrzebowałyby zapewne więcej czasu, aby awansować do światowej czołówki. Cieszę się, że kilka naszych zawodniczek będzie miało okazję zaprezentować się na kortach w Gdyni – mówi Marcin Matkowski, dyrektor turnieju BNP Paribas Poland Open.

Katarzyna Kawa.

W Gdyni zagrają najlepsze tenisistki poza tymi, które zostały powołane do reprezentacji na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Pozycja w czołowej setce rankingu jeszcze nie zapewnia statusu jednej z ośmiu rozstawionych w turnieju. Do imprezy na kortach Klubu Tenisowego Arka zgłosiły się dwie przedstawicielki pierwszej pięćdziesiątki – Yulia Putinseva oraz Tamara Zidansek (półfinalistka tegorocznego Roland Garros, na zdjęciu głównym) oraz siedem zawodniczek pierwszej setki rankingu WTA, co gwarantuje poziom godny głównego touru i tradycji turniejów WTA w Polsce.

W piątek 25 czerwca wystartowała sprzedaż biletów na BNP Paribas Poland Open na platformie eBilet.pl: https://www.ebilet.pl/sport/tenis/bnp-paribas-poland-open/

W tym roku pula nagród w turnieju wyniesie ponad 235 tysięcy dolarów. W drabince głównej w singlu zagrają 32 zawodniczki ze światowego rankingu WTA. W turnieju wystąpi 16 par deblowych oraz 16 zawodniczek zagra w eliminacjach. Wygrana w turnieju daje 280 punktów do rankingu WTA.

Lista startowa do turnieju głównego singla BNP Paribas Poland Open 2021

 Imię i nazwiskoNatRank  Imię i nazwiskoNatRank
1YULIA PUTINTSEVAKAZ4213STEFANIE VOEGELESUI121
2TAMARA ZIDANSEKSLO4614ANNA KAROLINA SCHMIEDLOVASVK122
3POLONA HERCOGSLO7415ANHELINA KALININAUKR125
4IRINA-CAMELIA BEGUROU7916YSALINE BONAVENTUREBEL128
5NINA STOJANOVICSRB8617HARMONY TANFRA132
6TEREZA MARTINCOVACZE8718KATARZYNA KAWAPOL133
7VARVARA GRACHEVARUS8819OLGA GOVORTSOVABLR136
8ANNA BLINKOVARUS9020HARRIET DARTGBR141
9ALIAKSANDRA SASNOVICHBLR10021CLARA BURELFRA142
10ANNA-LENA FRIEDSAMGER10822TAMARA KORPATSCHGER143
11ANNA KALINSKAYARUS11123MAGDALENA FRECHPOL145
12IRINA BARAROU113    

***

BNP Paribas Poland Open – turniej kobiecy rangi WTA 250, którego pierwsza edycja odbędzie się      między 17 a 25 lipca br. w Gdyni. Impreza zagości w Polsce na dłużej i będzie największym turniejem tenisowym rozgrywanym w naszym kraju. Sponsorem tytularnym turnieju został Bank BNP Paribas, który strategicznie wspiera tenis na całym świecie. Organizatorem turnieju jest firma Tennis Consulting, która podpisała wieloletnią umowę z właścicielem licencji firmą Octagon, jednym ze światowych liderów w branży sportowej.

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Hubert Hurkacz w IV rundzie French Open!

Hubert Hurkacz odniósł kolejne ważne zwycięstwo w swojej karierze. W III rundzie tegorocznych zmagań w paryskim wielkoszlemowym Roland Garros reprezentant Polski pokonał Davida Goffina 7:5,