Dominic Thiem: Ciężko pracuję, by wrócić do czołówki ATP

- Zmieniłem cały skład swojego zespołu, ponieważ czułem, że potrzebuje nowego bodźca, aby z nową mocą wejść do rywalizacji na wysokim poziomie - mówił dla „Tennis Majors” Dominic Thiem. Fot. www.depositphotos.com

Dominic Thiem udzielił dłuższego wywiadu, który ukazał się na platformie „Tennis Majors”. Zwycięzca wielkoszlemowego US Open 2020 mówił o swoich odczuciach odnośnie tego sezonu. Tenisista został również zapytany o to, co znajduje się w tym roku na jego liście życzeń do… Świętego Mikołaja.

Na początku sezonu 2023 roku Dominic Thiem (95. ATP) nie wyglądał jeszcze na pewnego swojej gry, jednak w ostatnich dniach po bardzo zaciętym meczu w Madrycie, zmusił Stefanosa Tsitsipasa (5. ATP) do rozegrania tie-breaka w trzecim secie, co jasno pokazało, że wraca do rytmu i pewności siebie na korcie.

Ciężka praca popłaca

Zapytany, o to, jak ocenia swoją obecną formę, Austriak odpowiedział: „Czuję się dobrze, zdecydowanie lepiej niż na początku sezonu. Przez ostatni miesiąc bardzo intensywnie trenowałem, spędzałem dziennie przynajmniej 5 godzin na korcie. Mecze, które grałem w ostatnich turniejach również spowodowały wzrost mojej pewności siebie. Teraz najważniejsze, abym utrzymał ten poziom na treningach i codziennie stawał się lepszy. Chciałbym wrócić do czołówki rankingu ATP. Wiem, że to nie będzie łatwe, ale dam z siebie wszystko”.

Z kolei o przegranym w trzech setach pojedynku z Tsitsipasem w II rundzie turnieju Mutua Madrid Open mówił: „Mecz przeciwko Stefanosowi był bardzo dobry i zdałem sobie sprawę z tego, że znów mogę rywalizować z najlepszymi zawodnikami na świecie na jak równy z równym. Jednak widziałem również moje błędy, szczególnie z returnu i to, że nie potrafiłem utrzymać mojego poziomu gry w drugim secie. Oczywiście, byłem rozczarowany, że nie wygrałem tego meczu, ale przede wszystkim czuję, że to było dobre spotkanie w moim wykonaniu. Aktualnie ciężko pracuję i codziennie widzę poprawę”.

Wielkie zmiany w teamie

Były numer „3” na świecie został zapytany też, o zmiany w swoim teamie. Dominic Thiem opowiadał: „Zmieniłem cały skład swojego zespołu, ponieważ czułem, że potrzebuje nowego bodźca, aby z nową mocą wejść do rywalizacji na wysokim poziomie. Decyzja o rozdzieleniu z Nicolasem Massu była bardzo trudna, ponieważ to nie był tylko mój trener, ale również dobry przyjaciel. Spędziliśmy wspólnie dużo czasu i osiągnęliśmy razem wspaniały sukces – wygranie US Open. Było dla nas ważne, by po naszej rozłące wciąż pozostać przyjaciółmi”.

Dominic Thiem w swoim teamie – dzięki wsparciu marki Red Bull – będzie korzystał z pomocy nowego fizjoterapeuty, Matthiasa Kapla. Z kolei funkcję menedżera teamu Thiema przejął jego brat, Moritz Thiem.

Lista do Świętego Mikołaja

Jednym z pytań zadanych przez „Tennis Majors” było również to dotyczące, co mogłoby się znaleźć na liście życzeń do Świętego Mikołaja napisanej przez Dominica Thiema. Tenisista z Austrii odpowiedział: „Na pewno życzyłbym mojej rodzinie i przyjaciołom, wliczając w to również siebie, aby dalej byli w pełni zdrowia. Też chciałbym, aby nasza planeta była znów zdrowsza, a ludzie zmienili sposób myślenia i byli bardziej przyjaźni dla środowiska. Poza tym, byłoby wspaniale wrócić do czołówki ATP, ale myślę, że akurat w tym Święty Mikołaj nie będzie mógł mi pomóc. Sam muszę na to zapracować”.

Weronika Krupko
Fot. www.depositphotos.com

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała