Internazionali BNL d’Italia 2023. Koniec turnieju dla pary Flipkens/Rosolska

Alicja Rosolska. Fot. A. Szkocki

Tylko jeden mecz rozegrała w Miedzynarodowych Mistrzostwach Włoch belgijsko-polska para deblowa Kirsten Flipkens/Alicja Rosolska. Polka i Belgijka w meczu I rundy przegrały z rozstawionym z „czwórką” duetem australijsko-belgijskim Storm Hunter/Elise Mertens 0:6, 7:6 (8), 4-10.

Fliopkens i Rosolska po przegranym do zera secie otwarcia w drugiej partii meczu zagrały znacznie lepiej i chociaż dwukrotnie nie utrzymały przewagi breaka, a w gemie 12. nie wykorzystały trzech piłek setowych, w tie-breaku zwycieżyły jednak 8-6, od wyniku 4:6 broniąc dwie piłki meczowe, po czym wygrały jeszcze dwie następne akcje, doprowadzając do rozstrzygającego seta III, rozgrywanego w formule supr tie-breaka.

W rozstrzygającej partii para Flipkens/Rosolska przegrywała na początku, lecz odrobiła straty, doprowadzając do remisu 4:4. Sześć następnych akcji na swoją korzyść rozstrzygnęła jednak para austgralijsko-belgijska i ona awansowała dalej.

Mecz trwał 105 minut.

(MAC)

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

- Mam taką zasadę, aby nie dotykać i nie fotografować się z tenisowymi trofeami - mówi Giorgio Di Palermo. Fot. Archiwum Giorgio Di Palermo

Giorgio Di Palermo: Z miłości do tenisa

Prawnik, wierny kibic AS Roma, miłośnik klasycznej literatury, w wolnych chwilach słuchający rocka i jazzu. Giorgio Di Palermo, w przeszłości manager ATP Tour, obecnie zasiadający